Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

AE, 5 Mayıs 2015’te 25 milyon TL’lik, 2 yıl vadeli ve 25 Kasım 2015’te 10 milyon TL değerinde bir bono ve 10 milyon TL’lik ihracı gerçekleştirmişti.

AE, 20 milyon TL tutarında 18 ay vadeli ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) 28 milyon TL ile yatırımcısı olduğu 60 Milyon TL tutarında 30 ay vadeli olmak üzere iki tertip (tranche) olarak ihracını gerçekleştirdi.

3 kıtada 16 proje

Şirketin hali hazırda devam eden yurt içinde 3, yurt dışında 13 projesi bulunuyor. Türkiye’ye ek olarak Rusya, Dubai, Katar, Lübnan, İngiltere iştirakleri ve Azerbaycan, Abu Dhabi, Moskova şubeleri ile eski Sovyetler Birliği ülkeleri, Orta Doğu, Avrupa ve Kuzey Afrika’da (MENA) faaliyetlerine devam ediyor.

Yatırımcılara Türkiye’de kolay ulaşacakları, getirisi yüksek bir tahvil imkanı sunduklarını belirten AE Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Üyesi Burak Ç. Kızılhan; “Özel Sektör Tahvil (ÖST) piyasasının derinleşmesini çok önemsiyoruz. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) katılımcı olduğu bu tahvil ihracımızın, ÖST piyasasının derinleşmesi için çok önemli ve öncü bir örnek olacağını düşünüyoruz. Tahvil ihracından elde edilen kaynakları, işletme sermayesi ihtiyaçlarımızın karşılanmasında, kısa vadeli finansal borç yapımızın refinansmanında ve projelerimizin yatırım harcamalarında kullanmayı planlıyoruz.” diye konuştu.