Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Fazıl Say, Özgür Özel'in şarkı listesini eleştirdi - Magazin haberleri

    CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir YouTube kanalında "Benden YouTuber olur" diyerek en sevdiği şarkıların listesini paylaşmıştı.

    Özgür Özel'in en çok dinlediği 15 şarkı şöyle:

    Ahmet Kaya - Hep Sonradan

    Ayta Sözeri - Büklüm Büklüm

    Cem Karaca - O Leyli

    Manuş Baba - İki Gözümün Çiçeği

    Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat

    Zülfü Livaneli - Yiğidim Aslanım

    Kızılırmak - Gidenlerin Ardından

    Cem Adrian - Sen Gel Diyorsun

    Sezen Aksu - Begonvil

    Funda Arar - Senden Öğrendim

    Ahmet Kaya - Yorgun Demokrat

    MFÖ - Sarı Laleler

    Düş Sokağı Sakinleri - Sevdan Bir Ateş

    Şebnem Ferah - Sil Baştan

    Berlin Filarmoni Orkestrası

    REKLAM

    "ECZACILAR KÜLTÜRLÜDÜR, BÖYLE LAF OLMAZ"

    Piyanist Fazıl Say, Özgür Özel'in şarkı listesini eleştirdi. Fazıl Say; "Biraz arabesk, pop, popüler kültür... Eee, adam haklı. Oy potansiyeli malum, 'her kesime bir şarkı' listesi oluşmuş" yorumunda bulundu.

    Fazıl Say sözlerine şöyle devam etti: Özgür Özel'in en sevdiği 15 şarkıyı paylaştığı listeyi gördüm. Bir anlık 'bilinçsel düşüş' yaşadım. Biraz arabesk, pop, popüler kültür... Eee, adam haklı. Oy potansiyeli malum, 'her kesime bir şarkı' listesi oluşmuş.

    Amma velakin 15'inci sıradaki şarkı dikkatimi çekti. Berlin Filarmoni Orkestrası! Ya kardeşim, Berlin Filarmoni bir orkestranın adıdır. Bir şarkı ya da eserin değil. Neyi dinliyorsun? Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan Beethoven 7. Senfoni mi? Hangi şef? Nedir? Ne bu? Açıkla.

    Fazıl Say, sözlerini Özgür Özel'in Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduğunu hatırlatarak tamamladı; "Annem eczacı. Tüm eczacılar bunu bilir, tüm eczacı çocukları da eczacı kalfasıdır ayrıca, bilir. Eczacılar kültürlüdür, böyle laf olmaz. Bir de 'Yiğidim aslanım' şarkısı, Özgür Bey'in listesinde müzik (yani besteci) THEODORAKİS olarak düzeltilmiş, son yıllarda, ben de bilmiyordum, biraz şaşırdım açıkçası bu gelişmeye, hatta bayağı şaşırdım. Yayınevleri, telif kurumları böyle bildirmiş. O isimli şarkının yanına o ilave lâzımmış, @herkesicinCHP'yi biz de bu konuda uyaralım.

    Arabesk listeye gelince de gönlün ne diyorsa oradan çalsın kardeş. Nasıl istersen… Ama bil ki bu Atatürk'ün yolu değil!!!

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ