Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Galatasaray-Fenerbahçe derbisine şampiyonluk kupası gelecek mi? - Galatasaray Haberleri
    1

    Trendyol Süper Lig'de bitiem 2 maç kala Fenerbahçe'nin 6 puan önünde lider durumda bulunan Galatasaray, 24. şampiyonluk için geri sayıma geçerken, gözler 19 Mayıs'ta oynanacak derbiye çevrildi.

    2

    Sarı-kırmızılılar, RAMS Park'ta oynayacağı derbiden en az 1 puan alması halinde bitime 1 maç kala şampiyonluğu garantileyecek.

    3

    Cimbom'un Fenerbahçe maçında şampiyonluğunu ilan etme ihtimali, şampiyonluk kupasının derbide verilip verilmeyeceği sorusunu da akıllara getirdi. 

    4

    KUPA DERBİYE GETİRİLMEYECEK

    TFF talimatlarına göre; şampiyonluk kesinleşmeden kupa, maçlara getirilmiyor. Bu nedenle derbide şampiyonluk kupası RAMS Park'a getirilmeyecek. Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe maçında şampiyonluğunu ilan etse bile kupa töreni farklı bir tarihte yapılacak. 

    5

    İŞTE O TALİMAT

    "2023-24 FUTBOL MÜSABAKA STATÜSÜ: MADDE 11 - KUPA ve MADALYALAR: (1) Süper Lig müsabakalarını birinci olarak tamamlayan kulübe, kural olarak ilgili kulübün son lig müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir. Süper Lig müsabakalarını birinci olarak tamamlayan kulübün, mevcut puan durumuna göre matematiksel olarak daha erken belirlenmesi halinde, ilgili kulübe ev sahibi olarak oynayacağı son lig müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir."

    6

    SÜPER KUPA VE KADINLAR LİGİ ŞAMPİYONLUK KUPASI TALEBİ

    Öte yandan Galatasaray, Fenerbahçe karşısında hükmen galibiyetle kazandığı Süper Kupa'nın da RAMS Park'a getirilmesini istiyor. Sar-kırmızılıların Süper Kupa'yı derbide kaldırmak için TFF'ye talepte bulunacağı öğrenilirken, talimatlar gereği bu talebin reddedilmesi bekleniyor. Galatasaray yönetimi, aynı şekilde Kadınlar Futbol Ligi'nde mutlu sona ulaşan Galatasaray Kadın Futbol Takımı'nın da şampiyonluk kupasını derbide kaldırmasını istediği gelen bilgiler arasında... 

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ