Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Meral Akşener: Genel başkan olursam bu arkadaşlar ot yolacak

    Bursa'nın Yenişehir ilçesinde vatandaşlara seslenen eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Bugüne kadar çok rahat etti muhteremler, çünkü muhalefet ver yesin, ört uyusun. Ben genel başkan olursam bu arkadaşlar ot yolacak, ot" dedi.

    Yenişehir'de kalabalık parti grubu tarafından karşılanan Meral Akşener, ilçe meydanında vatandaşlara yaptığı selamlama konuşmasında, "Ben hayatımda asla iki grupla inatlaşmadım. Birincisi Türk milleti, diğeri de ülkücülerle. Kongremiz Allah'ın izni ile olacak. Eğer kongrede genel başkan olabilirsem, Allah bunu bana nasip ederse, işte o zaman, bugüne kadar çok rahat etti muhteremler, çünkü muhalefet ver yesin, ört uyusun. Ey Allah'ım, o günden itibaren bu arkadaşlar ot yolacak, ot" diye konuştu.

    Genel başkan seçilmesi durumunda önce muhalefetin nasıl yapılacağının görüleceğini anlatan Akşener,"Milletin avukatlığı nasıl yapılır görülecek. İşsizin, aşsızın hakkı nasıl alınırmış görülecek. KPSS hırsızlarının, kul hakkı yiyenlerin hakları nasıl aranırmış görecekler. İddia ediyorum, bunlar Kasım'a dayanamazlar. Kasım ayında genel seçim olur, Milliyetçi Hareket Partisi de iktidar" şeklinde konuştu.

    "GÖREVDEN ALINMALAR DOĞRU DEĞİL"

    Bilecik'in Söğüt ilçesinde Belediye Başkanı Halil Aydoğdu'yu ziyaretinde konuşan Meral Akşener, Söğüt'ün Osmanlı'nın kalbi olduğunu söyledi.

    Bir gazetecinin "Meclis'teki resepsiyon iptal edildi. Başbakanlık durumunuzda kutlamalarla ilgili bir değişiklik olacak mı?" sorusuna Akşener, şu yanıtı verdi:

    "Güneydoğu'da her gün bir çatışma var, şehit haberleriyle sarsılıyoruz ama bu tür bayramlar, adı üstünde bayram. Bu ülkenin nasıl kurulduğunu bizlere hatırlatan bayramlardır. Onun için şehitlerimiz için eğlenceyi iptal edebiliriz ama bu bayramların önemi, kutlamaları eğlence değildir. Kutlamaları iptal etmenin doğru olmadığına inanıyorum. Başbakanlık nasip olursa, MHP'nin iktidarında elbette ki tüm bayramlarımız yerli yerince olması gerektiği gibi kutlamaları, anmaları yapılacaktır."

    Akşener, partisindeki kurultay sürecine de değinerek süreci başlatan duruşmanın yapıldığı 8 Nisan tarihine kadar 13 ili gezdiğini hatırlattı. "Kapatılan il başkanlığı meselesini hiç doğru bulmuyorum. Şimdi görevden alınmalar da doğru değil ama kapatmak hiç hiç doğru değil" diyen Akşener, şunları kaydetti:

    "Çünkü bizim partimiz sadece 12 Eylül cunta zamanında kapatıldı. Bu bize yakışmadı. MHP'ye yakışmadı. Ülkücü hareketin geleneğine hiç yakışmadı. Milliyetçilik ve Türk milliyetçiliğine, 'demokrasi ikiz kardeş' diyen bu siyasi geleneğin rahmetli Başbuğumuz dahil olmak üzere büyüklerimizin ortaya koyduğu bu sürece hiç yakışmadı. 'Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir' diyen rahmetli Başbuğumuzun, hepimizin hayatının merkezinde olması gereken bu düsturuna da vasiyetine de hiç yakışmadığı için bugün buradayım. İl başkanlıklarının kapatılmasını hiç doğru bulmuyoruz."

    Ertuğrul Gazi Türbesi'ni de ziyaret eden Akşener, daha sonra Hükümet Konağı önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

    İHA - AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ