HABERTURK.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yerli ve Milli İrade programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan; AB'nin terörle mücadele konusundaki tavrınız yumuşatın değerlendirmesini ele alarak; "Terör örgütleriyle böyle bir mücadele yürüten ülkeye "Bu işten vazgeç, terör tavrını yumuşat demek terörün yanında yer almaktan başka bir şey değildir. Önümüzdeki dönemde ya Avrupa Birliği ile ilişkileri nihayete kavuşturacağız ya da kendimize yeni bir yol çizeceğiz. Bizim tercihimiz yeni Türkiye'yi Avrupalı dostlarımızla çizmekten yana" dedi. Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili de "Milletten niye kaçıyorsun? Millet ne derse o olsun. Er ya da geç bu milletin önüne yeni anayasa, başkanlık gelecek. Kan ticaretine soyunanlar boşuna heveslenmesin, Kızılay dışında bir yere kan vermeyiz" açıklamasında bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Bangladeş Cemaat-i İslami partisi lideri Motiur Rahman Nizami'ye Alla'tan rahmet, dünya Müslümanlarına başsağlığı diliyorum. Biz bu vesile ile Bangladeş Dakka Büyükelçimizi ülkemize geri çağırdık. Şunu unutmayalım zalimler için yaşasın cehennem. Haksızlığa uğrayan herkesin temsilcisi olmaya çalışıyoruz. Mazlumların hakkını savunmazsak bu millet bize hakkını helal etmez. Terör örgütüne karşı tavizsiz bir mücadele yürütüyoruz. Suriye'deki Irak'taki Türkistan'daki kardeşlerimizin yanında yer alıyoruz. Hiç geri adım atmadan dünya 5'ten büyüktür diyoruz. BM Güvenlik Konseyi'nin 5 üyesine 195 ülkenin kaderi terk edilemez. Reforme edilmesi yeniden ele alınması lazım. Tüm dünyanın temsil edildiği bir güvenlik konseyine ihtiyacımız var. Ağlamayan bebeğe süt vermiyorlar. Hani idama karşıydınız? Neden konuşmadınız? Çünkü idam edilen bir Müslüman...

AB'nin tavrını görüyorsunuz. Terörle mücadelede tavrımızı yumuşatmalıymışız. Ne zamandır Türkiye'yi idare etmeye başladınız. Kim size bu yetkiyi verdi? Bunlar nasıl demokrat? Eğer Avrupa Birliği Türkiye yerine terör örgütünü muhattap alacak kadar küçülmeye razıysa bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Biz iki tane gülücüğünüze bu vatanın değerlerini değişmeyiz. Bize milletimizin gülücüğü yeter. Biz 35 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olarak bu meselenin üzerinden geliriz ama Avrupa ülkeleri bu işin altından kalkamaz. DAİŞ kendi ülkelerinde eylem yaptığında dünyayı ayağa kaldıranlar Türkiye'yi yapayalnız bırakmıştır. 

Kilis şehrimize neredeyde her gün roket saldırısı yapılıyor, DAİŞ'in saldırıların 130'u aşkın vatandaş ve güvenlik görevlimizi kaybettik. DAİŞ'in Suriye'deki 3 bin mevzisini vurduk, bin 300 mevzisini yok ettik. 2011'den beri 3 bin 500 kişiyi sınır dışı ettik. Terör örgütleriyle böyle bir mücadele yürüten ülkeye "Bu işten vazgeç, terör tavrını yumuşat demek terörün yanında yer almaktan başka bir şey değildir. 

Gereken adımları tek başımıza atmaktan çekinmeyeceğiz, gerekirse kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Kilis meselesi DAİŞ konusunda mücadelede içtenliği gösterecek bir turnusol kağıdı vazifesi görecektir. Kilis'i Halep'i umursamayanı biz de umursamama hakkına sahibiz.

Shengen, vize biz bu işleri bitirdik. İmzalarını attık. Şimdi çıktılar 72 madde öne sürdüler sonra da terörü araya sıkıştırdılar. Güney Amerika'dakilere sen böyle bir şey uyguluyor musun? Bunların sebebini ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Kimse başka bir şey anlatmasın. Önümüzdeki dönemde ya Avrupa Birliği ile ilişkileri nihayete kavuşturacağız ya da kendimize yeni bir yol çizeceğiz. Bizim tercihimiz yeni Türkiye'yi Avrupalı dostlarımızla çizmekten yana. 

Kan dökmek diktatörlerin, zalimlerin bazen de meczupların işidir. Ana muhalefetteki şahsın bunlardan hangisi olduğunu ben milletimin takdirine bırakıyorum. 

Ey beyfendi sen bunlardan hangisine tabiisin? Kasetle devraldığın genel başkanlığı söylediğin yalanlar nedeniyle şu anda seni savcı çağırıyor. Git ver ifadeyi niye vermiyorsun? Biliyor ki bu ifadeyi verdikten sonra faturası ona çok ağır olacak. 

Türkiye yeni bir anayasaya kavuşacaksa bu milletimizin takdiri ile olacaktır. Milletten niye kaçıyorsun? Millet ne derse o olsun. Er ya da geç bu milletin önüne yeni anayasa, başkanlık gelecek. 

Kan ticaretine soyunanlar boşuna heveslenmesin, Kızılay dışında bir yere kan vermeyiz. 

Mazlumların ahı yerde kalmayacak, zalimler zulümlerinde boğulacaktır. Yeter ki biz İslam dünyası, Türk dünyası olarak dayanışmamızı, kardeşliğimiz sağlam tutabilelim.