Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Kağıthane'de park kavgası

    Olayda şans eseri yaralanan olmazken mağaza çalışanlarının dehşeti yaşadıkları o anlar ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

    Kağıthane, Yeşilce Caddesi üzerinde bulunan bir elektronik mağaza önünde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti. Elektronik mağaza sahibi Tacettin Şahin dükkanlarının önünde park halinde bulunan otomobili çekmesi için sabah saatlerinde Alaattin C.'ye haber gönderdi. Park halinde olan otomobil yüzünden dükkana gelen malları indiremeyen Tacettin Şahin otomobil sahibini defalarca uyarmasına rağmen Alaattin C. uyarılara aldırış etmedi. Öğleden sonra saat 16.00 sıralarında dükkana gelen Alaattin C. mağaza çalışanlarına sözlü olarak sataştı. Mağaza çalışanları şahıstan otomobilini dükkanın önünden kaldırmasını istediklerini ifade etti. Otomobilini kaldırmamakta ısrarcı olan şahısla çalışanlar arasında itiş kakış yaşandı.

    YAŞANAN DEHŞET ANLARI KAMERADA

    Yaşanan karmaşanın ardından otomobil sahibi uzaklaşarak evine gitti. Görüntülerde evde bulunan silahını alan otomobil sahibi dükkana gelerek rastgele ateş etmeye başlıyor. Silahıyla mağaza girmeye çalışan şahıs çevredeki vatandaşlar tarafından engellenmeye çalışılıyor. Vatandaşların çabalarına rağmen ateş etmeye devam eden şahsın silahından çıkan kurşun mağaza çalışanın kafasını sıyırarak duvara isabet ediyor. Başını eğerek kurşundan kurtulan mağaza çalışanı büyük bir şok yaşadığı görülürken, Bir süre daha ateş etmeye devam eden Alaattin C. isimli şahıs kurşunların tükenmesi üzerine olay yerinden kaçarak kayıplara karışıyor. Yaşanan silahlı saldırının ardından Alaattin C.'nin yakınları olduğu ifade edilen vatandaşlarla çalışanlar arasında bir süre daha gerginlik yaşanıyor. İddiaya göre Alaattin C.'nin yakınları olay yerindeki kovanları toplayarak uzaklaştı. Yaşana olaylara sebebiyet veren otomobil ise bir vatandaş tarafından kaldırılarak başka bir yere çekildi.

    "MERMİNİN BİRİ ARKADAŞIMIZIN BAŞINI SIYIRDI"

    Yaşanan silahlı saldırının ardından büyük bir şok yaşadıklarını ifade eden Tacettin Şahin, "Sabah arkadaşı gönderdim. Aracını kaldırmasını için haber verdik. Malları indiremiyoruz, trafik aksıyor dedik. Tamam demiş ancak gelmedi. Bunun üzerine birkaç kez daha haber verdik. Saat 16.00 olmuştu geldiğinde. Arabasını çekmesini rica ettik. Araçlarımız giriş çıkış yapamıyordu. Ufak bir tartışma oldu. Ben size soracağım diyerek evine gitti. Ardından silahıyla gelerek hepimizi mermi yağmuruna tuttu. Arkadaşımızın birinin kulağının yanından geçti mermi. Allah'tan eğildi. Eğilmeseydi, beyninden vuruluyordu. Korkudan bayıldı arkadaş, zor sakinleştirdik. Silahtan çıkan kurşunlar dükkana, arabalarımıza, yan tarafta bulunan kahvehaneye denk geldi'' diyerek yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

    İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaşanan saldırıyla ilgili çalışma başlattı. Cadde üzerinde bulunan güvenlik kameralarını inceleme altına alan ekipler silahlı saldırgan Alaattin C. isimli şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Ekiplerin çalışmasının ardından saldırgan kısa bir süre sonra yakalanarak Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyette yapılacak işlemlerin ardından Alaattin C.'nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

    İHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ