Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ankara'da darbe kalkışması sırasında Cumhurbaşkanlığı Küllesi yakınına yapılan bombalı saldırıda yaşamını yitiren 5 sivilden 22 yaşındaki Muhammed Yalçın'ın, memleketi Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde toprağa verildi.

Yalçın'ın emekli uzman çavuş babası Selehattin Yalçın ile cep telefonu ile görüşürken, uçaktan atılan bomba sonucu yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Muhammed Yalçın, darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı külliyesi yakınına uçakla yapılan bombalı saldırıda yaşamını yitirdi.

Yalçın’ın cenazesi memleketi Karaman’ın Kazımkarabekir İlçesi’ne getirildi. Oğlunun cenaze namazına katılan uzman çavuş emeklisi baba Selehattin Yalçın güçlükte ayakta durabildi.

Baba Selahattin Yalçın cenaze törenine katılan Karaman Valisi Süleyman Tapsız'a bombalama anında olayları canlı yayınlardan takip ettiğini anlatırken, ‘’Oğlum ile cep telefonu ile konuşuyordum. Bir anda telefonun sesi kesildi. Oğlumla olan irtibatım koptu. Daha sonra hayatını kaybettiğini öğrendik.’’ dedi.

Saldırıda hayatını kaybeden Muhammet Yalçın için İkindi namazına müteakip Kazımkarabekir ilçesi Merkez Camisinde cenaze namazı kılındı.

Karaman İl Müftüsü Nuri Değirmenci’nin kıldırdığı namazın ardından Yalçın’ın Türk Bayrağı’na sarılı tabutu vatandaşların omuzlarında toprağa verileceği Aşılık Mezarlığı’na kadar tekbir sesleriyle götürüldü.

Yalçın, burada dualarla defnedildi. Cenaze törenine Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, siyasi parti temsilcileri, Yalçın’ın yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DHA