Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Heys adlı uyuşturucu Türkiye'de ilk kez yakalandı!

    REZİDANSA OPERASYON DÜZENLENDİ
    Teknik takip sürecinde Sabri E.'nin üç adamı da operasyonun hedefleri arasına girdi. Ekipler 2 ayın sonunda Sabri E.'nin Eyüp'te lüks bir rezidansta yaşadığını ve evde uyuşturucu bulunduğunu tespit etti. Bu tespitler üzerine önceki gün operasyon başlatıldı.
    Sabri E.'nin rezidanstaki dairesiyle diğer şüpheliler Bayram E., Mahmut D. ve Ahmet G.'nin Sarıyer'deki adreslerine baskın düzenlendi ve 4 şüpheli gözaltına alındı.

    UYUŞTURUCU ÇOCUK ODASINDA BULUNDU
    Sabri E.'nin lüks dairesine yapılan baskında ilk etapta sahte kimlikler, 2 adet hassas terazi, 3 bin 85 TL para ile şarjör ve mermiler ele geçirildi. Teknik takiple tespit edilen uyuşturucunun bulunması için detaylı arama başlatıldı. Dairenin çocuk odasındaki giysi dolabının arkasında zula olduğu belirlendi. Dolap şifreyle kaydırılarak arkasındaki bölmede bulunan 3 kilo 52 gram esrar çıkarıldı. Diğer şüphelilerin adreslerinde de 2 tabanca ve 66 mermi ele geçirildi.

    İLK KEZ YAKALANDI
    Yapılan incelemede esrarın yaklaşık 1 kilo 500 gramlık kısmının, bir esrar türü olan ve yeni nesil uyuşturucu olarak adlandırılan 'heys' adlı uyuşturucu madde olduğu ortaya çıktı. Bu esrar türü, Türkiye'de ilk kez ele geçirilmiş oldu. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Sabri E. tutuklandı.

    HEYS NEDİR?

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ