Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Klasik otomobil tutkusu ile tanınan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni arabası ile dün ilk kez görüldü. 

Neşet Ertaş'ın "Bugün ayın ışığı" türküsü eşliğinde 1983 model klasik otomobiliyle Ankara sokaklarında tura çıkan Bahçeli, bir başka aracın içinden ve bindiği aracın içinden görüntülendi. Bahçeli çekilen bu görüntüden haberdar değildi. Ekibi tarafından çekilen klip, Bahçeli'nin onayından geçtikten sonra yayınlandı.

MHP liderinin klasik oto tutkusu bilinen bir durum. Bahçeli, daha önce de sahibi olduğu "Buick" marka otomobili ile, başkent sokaklarında görüntülenmişti.

BUICK marka otomobili
BUICK marka otomobili

 

Öte yandan Bahçeli, Türkgücü Ülküspor Kulübü'nün sosyal tesis açılışına da yine kendi aracı ile gitmişti.

 

1987 model VOLVO
1987 model VOLVO

 

MHP lideri, önceki yıllarda, partisinin Kızılcahamam'da yaptığı kampına, sahibi olduğu klasik otomobili kullanarak gitmişti.

1971 mo­del Ford Ta­unu­s
1971 mo­del Ford Ta­unu­s

 

1982 model MERCEDES
1982 model MERCEDES

BAHÇELİ'NİN KLASİK ARABA MERAKINI TAMİRCİSİ ANLATMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin klasik araba merakını, tamircisi Hakan Özkan daha önce İHA'ya anlatmıştı.

Otomobil tamircisi Hakan Özkan, şirketlerinin 1975 yılından beri aktif bir şekilde çalıştığını kaydederek, mesleklerinin babadan oğula geçtiğini dile getirdi.

Yaklaşık 22 yıldır bu meslek içerisinde olan Özkan, Bahçeli ile tanışma dönemlerine ilişkin ise, “Devlet Bey klasik otomobillere son derece meraklı. Daha doğrusu bu sadece klasik otomobilde değil. Klasik olan her şeye meraklı. Tespih, çakmak gibi koleksiyonları olan son derece zevkli bir insan. Tanışma vesilemiz ise bu işle uğraşan ortak bir arkadaşımız sayesinde oldu” ifadelerini kullandı.