Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem MHP'li Belediye Başkanı Saffet Acar ve beraberindeki 56 kişi partisinden istifa etti

    Afyonkarahisar'ınDinarilçesinde MHP'li Belediye Başkanı Saffet Acar ve beraberindeki 56 kişi partisinden istifa etti.

    Geçtiğimiz aylarda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından ihraç kaydıyla disiplin kuruluna sevk edilen MHP'liDinarBelediye Başkanı Saffet Acar ihraç kararını beklemeden partisinden istifa etti.DinarBelediye meclis toplantı salonunda toplanan MHP'li üyeler burada Başkan Acar'ın konuşmasının ardından istifa dilekçelerini imzaladı.

    DinarBelediye Başkanı Saffet Acar ile birlikte Uluköy Eski Belediye Başkanı Orhan Kürkçü, 10 MHP'li Belediye Meclis üyesi, 13 MHP yeni yönetim kurulu üyesi, 1 İl Genel Meclis üyesi ile 32 görevden alınan MHP eski yönetim kurulu üyeleri resmen Milliyetçi Hareket Partisinden istifa etti. Başkan Acar şunları söyledi:

    "MHP'ninDinar'daki çıtasını her zaman yükselttik. İlçede 900 gibi bir oy potansiyeli bulunan MHP'nin oy oranını 10 binlere çıkarttık. Şuan bir belediye başkanlığı seçimi yapılsa yeniden 10 binlere varan oy oranımızla yeniden kazanırız.DinarBelediye Başkanlığımızda bütün vatandaşlarımıza hiçbir parti ayrımı yapmadan eşit bir şekilde hizmet verdik. Belediyeye giren herkes memnun bir şekilde belediyemizden ayrıldı" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ