AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçim çalışmalarını başlattı. Gökçek, tanıtım toplantısında konuşarak, Ankaralılar için 18 projeyi açıkladı.

İşte o konuşmadan satır başları;

Bugün size 18 tane projemizi açıklayacağım.

1) Avrupa'nın tema parkı Anka Park Ankara'nın turizmi için en büyük yatırım olacak. 
2) Ankara Boğazı projesi; 11 km'lik dev kanal etrafında dizilecek villalar, yaşam alanları.... Kanal uzunluğu 43 km'ye kadar uzanacak
3)Havaalanı, metro projesi
4) Teleferik otobüs projesi; otobüs gibi yoğun yolcu alabiliyor. Kızılay Dikmen, Mamak gibi bölgelerde yap işlet devret yöntemiyle yapılacak. Toplam 23 kilometre olacak.
5) Beni en çok heyecanlandıran projelerden biri; Kuzey Ankara'yı biliyorsunuz, biz oraya Kuzey Yıldızı diyoruz. Kuzey Yıldızı'na en büyük camiini ve kültürel merkezini yerleştiriyoruz
6)2014 yılı içerisinde fuar alanı açacağız.
7)Müze projesi; bu projenin adı inanç ve tarih projesi...
8) Termal su projesi; Ankara Büyükşehir Belediyesi termal suların kullanılması için tüm altyapıları ücretsiz sağlayarak termal turizme katkı sağlayacaktır.
9) Çok amaçlı kongre merkezi
10) 333 Ankara projesi; 333 metre yüksekliğinde Avrupa'nın en yüksek binası ve simgesi olacaktır. Binada otel ve işyeri olacaktır...
11) Kalkınca projesi; tarım ve hayvancılıkta bir ilke imza atmaya karar verdik. Ankara'ya yeni katılan ilçelerde tarım ve hayvancılık geliştirilecek.
12) Eryaman stadı; 43 bin kişilik bir stat yapılacak
13) Hacı Bayram-ı Veli Camii'sinde yenileme projesi... 
14) Aile yaşam merkezlerinin çoğaltılması projesi
15) Gölbaşı oto galerileri projesi;Her türlü aracın satıldığı oto galerileri inşa edilecek. Arazi kamulaştırılması bitti. Yapımı en kısa sürede bitirilip, Ankara içindeki oto galerileri buraya taşınacak.
16)Rekreasyon projesi; Dünyada en iddialı olduğumuz rekreasyon alanı yapacağız 8 tane var İki tanenin yapımı devam ediyor 1 tane daha ekleyeceğiz. Çubuk bir barajının etrafı piknik alanları olacak.
17) Çam koru rekreasyon projesi; Yaz-kış bütün vatandaşlarımıza hizmet verecek rekreasyon alanı olacak 
18) Yeni Mamak projesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yeniden düzenlenecek. Gecekondu yıkımları devam ediyor. Mamak'ın makus talihini yeneceğiz.