Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Harley'den elektrikli bisiklet
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

ABD'li motosiklet üreticisi Harley Davidson, elektrikli bisiklet üretmeye hazırlanıyor. Firmanın ilk elektrikli bisiklet modeli olan Serial 1 Cycle'in, markanın 1903 yılında piyasa sürdüğü ilk modele gönderme yaptığı kaydedildi.

Retro bir görünüme sahip olan elektrikli bisiklet, kahverengi deri sele, beyaz yanaklı lastikler ve siyah gövde ile dikkat çekiyor.

Harley Davidson'un elektrikli bisiklet için kurduğu Cycle Company'nin, geliştirdiği elektrikli bisikleti 2021 Mart ayında satışa sunması bekleniyor.

Bisikletin, batarya büyüklüğü, şarj süresi, sürüş modları, menzili veya fiyatı ile ilgili bilgiler ise henüz paylaşılmadı.

Mobilite çözümleri kapsamında dünya genelinde elektrikli scooter sayısı gittikçe artarken, son zamanlarda elektrikli bisikletler de sayılarını artırıyor.

2019'da ABD'de 270 bin adet elektrikli bisiklet satılırken, bu sayının 2020'de ikiye katlanması bekleniyor.

Dolayısı ile, motosiklet üreticisi Harley Davidson'un elektrikli bisiklet geliştirme çalışmalarının pazardaki yükselen trend ile ilgili olduğu aktarılıyor.

Öte yandan, Harley-Davidson LiveWire adını verdiği elektrikli bir motosikleti geçmiş dönemde tanıtırken, şirketin rakiplerinden bir başka motor üreticisi Triumph da, The Trekker GT isimli elektrikli bisiklet geliştirmişti.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.