Kerimcan Durmaz askere mi gidiyor?
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_1e53e24e66cddb0d7777eb65ef298b3c_640x640.jpg)
Instagram’da 1 milyon 500 bin takipçisi olan Kerimcan Durmaz, Snapchat’te çektiği kısa videolar ile fenomen haline gelmişti. Kısa sürede binlerce hayrana ulaşan Durmaz'ın askere gideceği iddia edildi.
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_129c2afa2e62e0d7b11088d6c48dbd65_640x640.jpg)
Sosyal medyada Kerimcan Durmaz'ın adının yer aldığı askerlik sevk kağıdı bu iddiaları güçlendirdi. Statüsü yedek subay olarak görünen Durmaz için twitter'da #KerimcanDurmazaskere hashtagi açıldı.
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_dd91bd79be4ef6557a3b39ceedf98660_640x640.jpg)
GERÇEK ORTAYA ÇIKTI!
Kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşılan sevk kağıdının aslı ortaya çıktı. Belgenin Kerimcan Durmaz ile aynı adı taşıyan birine ait olduğu anlaşıldı.
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_d8e8352e11c13167f3fdcd3394bf12dd_640x640.jpg)
1994 doğumlu Kerimcan Durmaz, Hürriyet'e verdiği röportajda eğitim durumunun lise olduğunu söylemiş ve şu açıklamayı yapmıştı;'Aşkım ben lise mezunuyum, tam sınav döneminde böyle bir popülerlik olduğu için üniversiteye ara verdim sadece. İşlerim hafifledikten sonra, kafamı kaldıracak zaman bulduğumda gitmek istiyorum.'
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_b9b82177cfcc7c58f2df338985f19637_640x640.jpg)
Not: Kanunlar gereği lise mezunu birisi yedek subay olamıyor.
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_e2d27002fa21cdaef142c7c83a0b92b0_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_ed2ebe55e4527a7cf63f4263427bfbef_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_d0f77edd6f465bb4abbbe2963d47c203_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_bb33376716cf9c924718549f91888686_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_66761db402fbdc7a4e01f537a5e6527e_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_63b60c6b3a9e5a990fe01973209360ad_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_11c60d6320bcae2fa924a4abed88c659_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_058587273ce671774f200a1e64494780_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_497531d096345716522616c8ec83c2e1_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_63c308c701402f54a8590e040d4b46b3_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_2cacd645243d50ed75945b66020f978c_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_8f6082f06806b595bf64b1d8a29a06f0_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_fab1d0cde98a38b5c70313dde4112e8e_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_3bbb16bff9796200a60b3ced1570cfa0_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_c2eadbc4727a88e7988d602cd3bf7c2e_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_86e1b689d6c0a9c026750d08c67d4f30_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_3d00d09e6b7aa449e212531e0bb5d70c_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_71873d19701ed25418d7f6130911e23d_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2016/11/18/1325431_3a3c7de76d9471f5ba2e6cc4bc4bd90e_640x640.jpg)