Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez ve Cavit Çetin Güner gibi isimlerin yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinin 86. bölüm fragmanının yayınlanmamasıyla birlikte izleyiciler "Diriliş Ertuğrul neden yok?" diye merak etmeye başladı. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölümü neden yok? Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ne zaman?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜ NE ZAMAN?

Diriliş Ertuğrul dizisinin resmi Instagram profilinden yapılan açıklamada dizinin yeni bölümünün 3 Mayıs Çarşamba günü yayınlanacağı belirtilirken yapılan açıklamada, "Dizimizin gelecekteki bölümlerinde yer alan aksiyon sahnelerinin çoğalması ve çekim koşullarından kaynaklanan olumsuzluklar nedeniyle yeni bölümümüzün yayınına bir hafta ara vermek durumunda kaldık. Kalitemizden ödün vermemek amacıyla yapmış olduğumuz zorunlu arayı anlayışla karşılayacağınıza inanıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL BİR ÖNCEKİ HAFTAKİ BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

Ural ve Vasilius hain planlarına bir yenisini daha eklemiş, Dündar’ı ve Doğan’ı Konya yolu üzerinde tuzağa düşürmüşlerdir. Bu tuzak neticesinde Doğan’ı öldürüp Dündar’ı rehin almışlardır. Bu acı obada büyük yankı uyandırmıştır. Ertuğrul intikam yeminleri ederek alpları ve Aliyar’la birlikte yola çıkmıştır.

Önce Nikea’dan gelen birlik basılmış ardından Karacahisar Kalesine farklı kılıkta girilmiştir. Şimdi her tarafını intikam hırsı bürüyen Ertuğrul ve alpları, Karacahisar’da çetin bir cengin ortasındadırlar. Peki oradan sağ salim çıkabilecekler midir? Kalbi ve vücudu yaralı olan Dündar’ı kurtarabilecekler midir?

Diğer yandan Vasilius, Helena ile İmparatorun daveti üzerine düğün yapmak için Nikea’ya doğru yola çıkmıştır. Helena yola çıkmadan önce haberi Dumrul’a ulaştırmış, Dumrul da Ertuğrul’a iletmiştir. Ertuğrul, Helena’yı kurtarması için Bamsı’yı görevlendirmiştir. Bu Bamsı için büyük bir fırsattır. Peki Bamsı kendisi için çok mühim olan bu vazifeyi yerine getirebilecek midir?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCU KADROSU

Oyuncu AdıKarakter
Engin Altan DüzyatanErtuğrul Bey
Esra BilgiçHalime Hatun
Hülya DarcanHayme Ana
Cengiz CoşkunTurgut Alp
Nurettin SönmezBamsı Beyrek
Cavit Çetin GünerDoğan Bey
Ayberk PekcanArtuk Bey
Erden AlkanCandar Bey
Kürşat AlnıaçıkUral Bey
Gülçin SantırcıoğluÇolpan
Gülsim Ali İlhanAslıhan
Cem UçanAliyar
Osman AlbayrakBatuhan
Fırat TopkorurTüccar Hasan
Gökhan BekletenlerHaçaturyan Usta
Batuhan Karacakaya       Dündar
Yaman TümenGündüzalp
Serhat BarışTristan
Mehmet CerrahoğluCazgır
Ezgi Esma Kürklü      Banu Çiçek
Melih ÖzdoğanSamsa
Celal AlAbdurrahman
Gökhan KaracıkDerviş
Hakan SerimGünkut
Mehmet PalaKutluca
Edip ZeydanDumrul Alp