Show TV ekranlarında Rüya fırtınası esmeye devam ediyor. Yayınlandığı ilk günden beri izleyiciyi ekran başına kilitleyen Rüya dizisi 7. yeni bölümüyle bu akşam seyircisinin karşısına çıkacak. Dizinin yeni bölümünde Yıldız, Bulut'la konuşmak istiyor. Bu duruma tepki gösteren Elif, Yıldız'a tokat atıyor. İşte Rüya 7. son bölüm fragmanı ve yeni bölüm özeti...

RÜYA 7. SON BÖLÜMDE ELİF'İN ALAZ PİŞMANLIĞI ONU BULUT'A KARŞI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

Ruhşan, Selma’nın Alaz’ın teyzesi olduğunu Cihan’a açıklar. Elif ilk defa Yıldız’a yalan söylemiştir. Bu yalan iki arkadaşın arasının açılmasına sebep olur. Elif daha ne kadar bu yalanı saklayacaktır?

Cihan’ın ailesine karşı söylemiş olduğu yalan ortaya çıkmak üzeredir. Ruhşan Bulut’a Alaz’ın Cihan’ın oğlu olama ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyler.

Bulut içini kemiren soruların cevaplarını alabilecek mi?  Alaz’a duyduğu güvensizlik ne kadar devam edecek? Ruhşan’ın arabada bulmuş olduğu küpe Şahika’nındır. Şoförü o gece yaşananları Ruhşan’a anlatır.

Ruhşan heykel atölyesine, Şahika’nın yanına gider. İki kadın arasındaki gerginlik hızla tırmanmakta, Cihan’a karşı olan güvensizliği hızla artmaktadır.

İnan, İsa’ya Faysal’ın kendisini polise ihbar ettiğini ve Selami’nin gömülü olduğu yeri bildiğini açıklar.

İnan babasının yapmış olduğu hainliği kabul edemez, Sırrı’nın yanına gider ve tüm gerçekleri anlatır.

Sırrı’nın İnan ve İsa ‘ya vereceği ceza nedir? Elif yüzük konusunda çıkmaza girmiştir. İpek, Elif’in yalan söylediğini anlamış Yıldız’ı kayıp yüzük konusunda sıkıştırmıştır.

RÜYA 6. BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Rüya’nın geçtiğimiz Salı akşamı ekrana gelen altıncı bölümünde,

Alaz’ın çirkin teklifini kabul etmek zorunda kalan Elif yaşadığı büyük şoku atlatamadı. İnan’ı takip eden Faysal onun Selami’yi öldürdüğünü öğrendi ve aralarındaki ipler iyice gerildi. Bulut, Elif’e yeni bir marka oluşturarak ona tasarım yapabileceği büyük bir iş fırsatı sundu.

Selma’nın Alaz’ın teyzesi olduğunu öğrenen Ruhşan, Selma ile karşı karşıya geldi. Ruhşan, Selma ile ilgili bulduğu tüm ipuçlarını Bulut’a anlattı. Büyük bir sinirle hesap sormaya giden Bulut, Alaz’ın evine doğru yola çıktı. Bu sırada alyansını Alaz’dan almaya giden Elif de oradaydı.

Bulut’un eve gelmesiyle saklanan Elif büyük bir panikle çantasını yere düşürdü. Teyzesinin de Alaz’la birlikte evde olduğunu düşünen Bulut’un sesin geldiği yere doğru gittiği final sahnesi izleyenleri ekran başına kilitledi.

RÜYA OYUNCULARI

 

Elif Ardalı (Hazal Filiz Küçükköse)
Ardalı ailesinin tüm yükünü omuzlarında taşıyan Elif, bir mağazada satış elemanı olarak çalışmaktadır. Babası Faysal, abisi İnan, üvey annesi Gülendam ve üvey kız kardeşi Cemre ile beraber fakir bir mahallede yaşarlar. İyi, hayalleri olan, sevdiği insanları koruyup kollayan kısaca hayatın zor şartlarına göğüs gerer. Kendi tasarım markasını kurmak en büyük hayalidir. Bulut Giray’la tanışması hayatının dönüm noktasıdır. Biz bu masum ve mutlu kızın başına gelenlerle beraber nasıl değişmek zorunda kaldığını, hayatla ve kötülerle mücadele ederken oyunu kurallarına göre oynamak zorunda kalmasının hikayesini izleyeceğiz.

 

Bulut Giray (Ceyhun Mergiroğlu)
Giraylar ailesinin tüm imkanlarını adil ve uyumlu şekilde kullanan, iyi eğitim almış, kürek çeken, motosiklete binen, idealleri yüksek, hayalleri peşinde koşan gözü kara ferdidir. Başta Alaz’la arkadaş olan Bulut, sonrasında Alaz’ın, Cihan’ın oğlu olduğunu öğrenmesinden dolayı Cihan’a ve Alaz’a karşı rekabet duygusunu içten içe körükleyecektir. Elif’e olan aşkından hiç vazgeçmeyecektir.

 

Alaz (Ulaş Tuna Astepe)
Alaz, öfkeli, otokontrolü olmayan, hırslı, kötülük yapmaktan çekinmeyen, intikam duygusu yüksek 20’li yaşlarının sonlarında kendisini bulmaya çalışan, yalanlar içinde büyütülmüş bir karakter. Her zaman karanlık tarafta yaşamayı seçmiştir. Cihan Giray’ın babası olduğunu öğrendikten sonra Giraylar ailesinden intikam almak için her yola başvuracaktır. Alaz, Giraylar ailesi ve etrafındaki tüm kişiler için çok büyük bir tehlikedir.

 

Ruhşan Giray (Özge Özder)
Giraylar Holding’in imparatoriçesi, 40’larının ortalarında. İş dünyasının kurallarını net olarak bilen ve uygulayan bir karakter. Kendi çıkarı için tüm sınırları zorlayan, kötülük yapmaktan çekinmeyen tam bir mantık kadını. Ruhşan Giray, güzel ve her daim iddialı. Onu tanımlayan kelime ise hırs. Durulmak bilmeyen hırsı başarılı olmasını, işinde yükselmesini sağlasa da kocası Cihan ile aralarına aşılmaz duvarlar örmüş. Elif’le – Bulut’un ayrılması için elinden gelen tüm entrikaları yapmaya hazırdır.

 

Cihan Giray (Atilla Saral)
Giray ailesinin babası. 50’lerinin ortalarına yaklaşan Cihan, her şeye sahip olmasına rağmen mutluluğu bir türlü yakalayamayan zengin bir adam. Ruhşan ile aşk evliliği yapan ama onca paraya, zenginliğe, birbirinden güzel iki çocuğa rağmen Ruhşan’ın hırsını bir türlü dizginleyemeyen Cihan, giderek karısından uzaklaşır. Mutluluğu başka kadınlarda aramaya başlar. Nuran’dan evlilik dışı çocuğu olur, Alaz.

 

Gülendam Büküm Ardalı (Özge Sezince)
40’lı yaşların ortalarında, alımlı, bakımlı Gülendam öyle bildiğiniz ev hanımlarından değil. Kendisine benzettiği kızı Cemre ile Ardalı ailesinin iliğini kemiğini kurutmakla meşgul. Yaptıklarına mazereti hazır, hepsi Cemre için. Aslında böyle mahalle köşelerine sıkışıp kalacak kadın değil Gülendam ama hayata kötü yerden başlamış. Çıkarı için her oyuna, entrikaya hazırdır.

 

Faysal Ardalı (Turgut Tunçalp)
Geçici işlerde çalışan, aslında çalışmayı hiç sevmeyen Faysal çocuklarına karşı da mahalle baskısından dolayı zorluklar yaşatır. Gülendam, Faysal’ın 2. eşidir. Aralarındaki en büyük sır Gülendam ile birlik olup karısını öldürmüş olmalarıdır.

 

Şahika Aslan (Buse Varol)
Şahika 25 yaşında, güzel, zeki bir kadındır. Giraylar ailesinin eski aile dostlarının kızıdır. Bulut’a aşıktır ve bunu hiç bir zaman saklamaz. Bulut tarafından karşılık bulmamasından dolayı her türlü kötülüğü yapabilecek, çıkarları için türlü oyunlar kurabilecek bir karakterdir. Şahika popüler kültürü yakından takip eder ve zaman buldukça yurtdışına gider.

 

Vuslat Akarsu (Goncagül Sunar)
Tır şoförü olan eşini kaybettikten sonra Yıldız’ın hem annesi hem de babası olmuştur. Elif’e de yıllarca annelik yapmıştır. Elif’in Gülendam’dan görmediği sevgiyi, özveriyi, sırdaşlığı Vuslat yaşatmıştır. Vuslat Gülendam ve Faysal’ın Elif’e karşı tutumlarında her zaman denge unsuru olacaktır. Zaman içersinde Yıldız’ın Alaz’la evlenmesine karşı çıkacak olan Elif’le acaba arası nasıl olacak?

 

Yıldız Akarsu (Funda Bostanlık)
22 yaşındaki Yıldız, Elif’in en yakın arkadaşı. Çocuklukları birlikte geçmiş. Kendini bildi bileli Ardalı ailesini tanıyor. Boşboğaz, deli dolu bir kız Yıldız. Aklına geleni söylüyor. Bu yüzden başının derde girdiği de oluyor. Elif kadar güzel ve zeki değil ama çok cana yakın. Tabi bir de yaptığı ve sonrasında bin bir özür dilediği meşhur hataları var. Elif’i sürekli zor duruma düşürüyor. Elif arkadaşına kızsa da bir şekilde hep affediyor. Çünkü Yıldız’ın içinin kötü olmadığını ve kendisini sevdiğini çok iyi biliyor. Elif’le Bulut’un aşkı Yıldız’ı da etkisi altına alacak yanlış karar vermesine sebep olacak ve Alaz’la evlenmesi ile sonuçlanacaktır.

 

İnan Ardalı (Emir Çubukçu)
Hiçbir işte tutunamayan babası gibi çalışmayı sevmeyen evin abisi, mahallenin abileri tarafından delikanlılık eğitimine alınmıştır, bu konuda geleceği parlak görünmektedir. Gülendam ile aralarda atışan, bazen ona arka çıkan, mahalle baskısından dolayı Elif’i her zaman kontrol altında tutmaya çalışır.