Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye'de ilk yüz nakillisi 23 yaşındaki Uğur Acar'a 5 ay önce planlanan, ancak sağlık durumu nedeniyle ertelenen, estetik sağ kulak ve gözü arasında bulunan yağ bezesi operasyonu gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi'nde, 2012 yılından bu yana sözleşmeli personel olarak çalışan Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar'ın sağ kulak ve gözü arasındaki yağ bezesine müdahale edilerek bulunduğu yerden çıkartıldı. Acar, "Bugün saat 10.00 sıralarında hocalarımız, sağ kulağım ile gözüm arasında bulunan yağ bezesine yaklaşık yarım saat süren estetik operasyon gerçekleştirdi. Şu an ameliyat yeri kapalı, açıldığında çok şık ve güzel görüneceğine eminim" diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği'nde özel odada tedavisinin sürdüğünü söyleyen Acar, "Ameliyat yaklaşık 5 ay önce planlanmıştı. Ancak grip hastalığım ve bazı nedenlerle ertelenen ameliyat bugün gerçekleştirildi. Şu an iyileşme sürecinin geçmesini ve operasyonun neticesini merakla bekliyorum" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 21 Ocak 2012'de yapılan yüz nakliyle tıp tarihine adını yazdıran Uğur Acar'ın yapılan son estetik yağ operasyonu sonrasında enfeksiyonla karşılaşmaması için özel odada takiplerinin yapıldığı belirtildi.

Uğur Acar'a yapılan operasyonun daha önceden planlandığını söyleyen Prof. Dr. Ömer Özkan ise "Acar'ın sağ kulak ve gözü arasında oluşan yağ bezesini kısa süren bir ameliyatla aldık. Şu an her şey yolunda. Acar'ın bundan sonra sağ yanağındaki şişlik artık görülmeyecek" diye konuştu.

DHA