Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Diyabetik hastalara özel stent!

    Diyabetik hasta oranı yüzde 150 artarken, kalp hastalarının yüzde 35’i diyabetik...

    Türk Kardiyoloji Derneği tarafından düzenlenen 23. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı’nda değerli kardiyologlar genç meslektaşları ile bir araya geldi. Konuşmalarda son 20 yılda diyabetik hasta oranı yüzde 150 artış gösterirken, kalp hastalarının yüzde 30-35’nin diyabetik olduğuna dikkat çekildi.

    Toplantıda, yeni gelişmeleri duyuran sunumların yanı sıra özellikle genç hekimlerin zor vakalara daha iyi hazırlayabilmelerine yardımcı olabilecek uygulamalara da yer verildi. Hastaneden canlı vakalar organize edilerek, tamamen tıkalı damarlar, bifürkasyon lezyonları gibi çok zorlu lezyonlara stent implantasyonu yapıldı. Dünyanın OCT konusundaki deneyimli hekimlerinden Prof. Dr. Giulio Guagliumi meslektaşları Prof. Dr. Kirti Punamiya ve Prof. Dr. Ömer Göktekin ile birlikte canlı vaka yayınında, orta yaşlardaki iki hastaya ilaçlı stentini başarıyla implante etti. Vakaların her birinde OCT görüntülemesi yapan Prof. Dr. Guagliumi, ilaçlı stentinin damar içerisindeki görüntüsünden memnun kaldığını ifade etti.

    DİYABETİK HASTALARA ÖZEL STENT: CRE8

    Toplantıya katılan Toplantıya katılan Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, hekimler ile fikir alışverişinde bulundu. Alaton “Şirket olarak ülkemizde sağlık teknolojisinin gelişimine büyük önem veriyoruz. Her fırsatta değerli hekimlerle bir araya gelerek ürünlerle ilgili geri bildirimlerini öğreniyor ve ona göre yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyoruz" dedi.

    Toplantıda diyabetik kalp hastalalarının durumuna da dikkat çekildiğini ifade eden Alaton, bu gerçekten hareketle geliştirilen özellikle diyabetik hastalarda çok daha iyi çalışan ve yaşam kalitesini yükselten stentin medikal pazardaki öneminin arttığını belirtti.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ