Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Duymayan Kalmasın'ın haberine göre; Sibel Can'ın bakmadığı iddia edilen Alzheimer hastası olan anneannesi 92 yaşında vefat etti.

Anneannesine bugüne kadar teyzesi Figen Cangüre'nin baktığını söyleyen Can, Günaydın'a açıklamalarda bulundu:

"Günlerdir ne kadar gereksiz şeyler yazıldı, çizildi. Biz anne-baba sevgisi ve saygısıyla büyüdük. Ben 12 yaşından beri ailem için çalışıyorum. Satışa çıkardığım söylenen evler, eşyalarıyla birlikte öylece duruyor. 90'ını geçmiş bir kadıncağız, tek başına o evde yaşayamaz. Kız evladı olarak Figen Teyzem ona bakar, gelinleri bakar. Ben maddi olarak bana düşen görevi zaten yapıyorum. Bunlar söylenmez, ayıptır. İnsanlar beni kendi kötü kalpleriyle karıştırmasın. Ben sevgi dolu bir ailede büyüdüm; bu konuda kendime toz kondurmam. Anneannemi evden çıkarmak nedir! Ayıptır, günahtır."

İstanbul dışında olduğu için cenazeye katılamadığını söyleyen ünlü şarkıcı, "Cenazeye gidemediğim için üzüldüm" dedi. Anneannesinin durumunun hep kontrol altında olduğunu belirten Can, sözlerine şöyle devam etti: "Yaşlılık çok zor; Allah kimseye muhtaç etmesin... Teyzem ve tüm gelinlerimiz, anneanneme pırıl pırıl baktılar. Evlatları olarak ne gerekiyorsa yaptılar, Allah herkesten razı olsun. Ben de torun olarak çalışmaya başladığım günden beri üzerime düşeni yaptım. Beni bilen zaten bilir."

Sanat hayatına 30 yıl önce atılan Sibel Can, annesini 2006 yılında kaybetmişti. O dönem zor günler geçiren Can, teselliyi anneannesine yardım ederek bulmuştu.

ACI HABER SONRASI SİBEL CAN'DAN İLK PAYLAŞIM

Anneannesine doğup büyüdüğü Karagümrük'te ev veren Sibel Can, Karagümrük’te yatırımlarını sürdürmüştü. Ailesini de düşünerek altında dükkanı olan üç katlı bir bina satın alan Can, bu dairelerden birini dayısına diğerini ise Alzheimer hastası anneannesine vermişti.

Duymayan Kalmasın programında yer alan habere göre; Sibel Can, Karagümrük’teki mallarını satışa çıkardı. Alzheimer hastası olan anneannesi ve dayısı evsiz kaldı. Zor günler geçiren Sibel Can’ın anneannesi evsiz kalınca oğulları ve kızlarında değişimli olarak kalmaya başladı. Bu süreçte Sibel Can’ın anneannesi ile ilgilenmediği iddia edildi. Yaşanan bu olayların ardından mahalle sakinleri Sibel Can’ı suçladı.

Çıkan haberlerin ardından Sibel Can sessizliğini korurken, teyzesi Figen Cangüre, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabından yeğeni Sibel Can’ı koruyan Figen Can şunları yazdı:

Arkadaşlar şu anda yazılan, konuşulan hiçbir şey doğru değildir. Sibel Can 12 yaşından beri çalışıyor, tüm aileye bakıyor. Anneannesini sokağa atmadı. Maddi Sibel Can, manevi ben bakıyorum. Kesinlikle sokağa atma gibi bir durum yok. Annemiz her zaman bizim yanımızda.