Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Fenerbahçeli yönetici Sadettin Saran, sarı-lacivertli kulüpte kongre olduğu takdirde başkanlığa adaylığını koyacağını açıklayan Ali Koç'a destek verdi.

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde yaptırdığı ve şehit Ömer Halisdemir'in adının verildiği spor salonunun açılışına katılan Saran, Koç'un adaylığını açıklamasına ilişkin soru üzerine, "Ali Koç'a camiadan ciddi teveccüh var. Bize de onu desteklemek düşer. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diliyorum" dedi.

Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu, gerçekleştirilen açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi.
Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu, gerçekleştirilen açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi.


Saran, Koç'un bu yönetimin devamı olduğunu ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da Koç'a görevi bırakacağını söylediğini, ifade etti.

Fenerbahçe'nin iç saha maçlarında stadın boş olmasının çok üzücü olduğunu da dile getiren Saran, "Bundan sonra bu böyle olmayacak. Sanıyorum bir hareket gelecektir. İnşallah, hep beraber daha iyi günler göreceğiz" diye konuştu.

Açılışa gelen Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri ise tezahüratlarda bulunarak "Başkan olsana Başkan olsana, Fenerbahçe'ye başkan olsana, Saran gelecek dertler bitecek" şeklindeki sloganlarla Sadettin Saran'ı Fenerbahçe'ye başkan görmek istediklerini dile getirdiler.

 SARAN NE DEMİŞT?

Saran, Türkiye Spor Yazarları Derneğinin yenilenen genel merkez binasında 10 Ekim'de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sarı-lacivertli kulübün başkanlığına aday olduğunu belirterek, "Ciddi bir teveccüh var. Sayın Aziz Yıldırım, 'Yargıtay'da aklanınca bırakacağım' dedi. Sağlığımız engel olmazsa kongrede ben de adayım. Aziz Bey, Ali Koç'u destekleyeceğini söyledi. Ali Koç aday olacaksa ben illa aday olmak için aday olmayacağım. Ali Koç'u destekleriz. Aday olmazsa çıkarım" ifadelerini kullanmıştı.

AZİZ YILDIRIM DİVAN KURULU'NDAKİ SÖZLERİ
ALİ KOÇ'A: KENDİNE GÜVENEN GELECEK
“Biz seçimle geldik, seçimle gideriz. ‘Aday olmasın’ diyorlar. Cumhurbaşkanı Tayyip Bey’e diyebilir misin ‘aday olma’ diye. Hakkınız var mı? Aday olmak istiyorlarsa şart koşmayacaklar. Kendine güvenen gelecek.”

SADETTİN SARAN'A: BAŞKAN OLMAK İSTEYEN ERKEK GİBİ ‘ADAYIM’ DİYECEK
"Kim Fenerbahçe’ye başkan adayı olmak istiyorsa gelebilir ama ‘erkek gibi’ adayım diyecek. ‘O olursa ben olmam’ demeyecek. 1998 yılında biz bu mücadeleye girdik. Ali Şen kulübün üzerinde kabus gibi duruyordu. Bir loca almayanlar, ‘Bana hediye edin’ diyenler fetva veremez. Burada babadan oğula kalacak miras yok. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti. Herkes böyle kabul etmeli.”