Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Tenis Diğer Tenisin efsaneleri İstanbul'da buluşacak - Tenis Haberleri

    Tenisin efsane isimlerinden Martina Hingis ve Pat Cash, bu sporu geniş kitlelere yaymak amacıyla düzenlenecek etkinlikte milli tenisçiler Marsel İlhan ve Çağla Büyükakçay ile eylül ayında İstanbul'da karşılaşacak.

    TEB BNP Paribas'ın sponsorluğunda Caddebostan'da düzenlenecek organizasyonun tanıtım toplantısı Çırağan Sarayı'nda yapıldı.

    Toplantıya Avustralyalı tenisçi Pat Cash ve grand slam şampiyonu İsviçreli Martina Hingis'in yanı sıra Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve TEB Marka İletişim Direktörü Zeynep Demirkol katıldı.

    Pat Cash yaptığı açıklamada, Türkiye'de tenise büyük bir ilginin oluşmaya başladığını belirterek, "Türkiye'de tenisin yükselişte olduğunu görüyoruz. Son derece iyi Türk tenisçiler var. Bu yıl Avustralya'da düzenlediğimiz Gelibolu Kupası'nı bir Türk oyuncu kazandı." diye konuştu.

    İlk kez İstanbul'a gelen Martina Hingis ise böyle bir sosyal sorumluluk projesinin parçası olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

    "TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE TENİS OYNANIYOR"

    Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş, yaptığı açıklamada, Türkiye'de tenise ilginin arttığını belirterek şunları söyledi:

    "Tam istediğimiz seviyede olmasa da tenis üzerindeki 'bir kitleye ait spor' algısı yıkılmaya başladı. Artık Türkiye'nin her yerinde tenis oynanıyor. İlgi gittikçe artıyor ve bu durumdan çok mutluyuz. Batman, Şanlıurfa, Ağrı, Samsun, Trabzon, Kırıkkale gibi birçok ilimizde tenis turnuvaları yapılıyor. Tesis konusunda yaşadığımız sıkıntıyı da bakanlık ve belediyelerimizle çözmeye çalışıyoruz. Belediyelerimiz tenisin tabana yayılması konusunda yardımcı oluyor. En büyük hedefimiz 30 binlerde olan sporcu sayısını milyonlara çıkarmak. Asıl hedefimiz çocuklarımıza, gençlerimize ulaşıp onları hem kötü alışkanlıklardan arındırmak hem de sporun ve tenisin içine çekebilmek. Tenisin kişisel gelişimi en üst düzeyde tutan branş olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarımızın sokaklardan kortlara gelmesini, kortlardan da dünya sıralamasını zorlamalarını istiyoruz."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ