Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Altıncı oyunda rakibinin servisini kıran Cem İlkel, durumu 5-2'ye getirse de son oyunu alan Marsel İlhan setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sette beşinci ve altıncı oyunda karşılıklı olarak servislerini kıran iki raketten Marsel İlhan, bir kez daha Cem İlkel'in servisini kırıp sette 4-3 üstünlük kurdu. Bu avantajını sürdüren Marsel İlhan, seti 6-4 alarak, müsabakadan 2-0 galip ayrıldı.

4. FİNALDE GÜLDÜ
Tarihte ilk defa ATP Challenger seviyesinde iki Türk tenisçinin karşılaştığı finalde Marsel İlhan rakibini 2-0 yenerek TEB İzmir Cup'taki 4. finalinde mutlu sona ulaştı. Marsel İlhan, İzmir Cup'ta 2009'da İtalyan Andrea Stoppini, 2010'da Hindistan'dan Somdev Devvarman, 2011'de ise Slovak Lukas Lacko'ya finalde kaybetmişti.

Challenger düzeyinde kariyerinin 4. zaferine ulaşan milli tenisçi, 2008'de İsrail, 2010'da Bosna Hersek ve 2014'te Rusya'daki turnuvalarda birinci olmuştu.

CEM İLKEL'İN BAŞARISI
Genç tenisçi Cem İlkel ise wildcard ile katıldığı ve finale kadar yükselmeyi başardığı turnuvada, kariyerindeki ilk finalde mücadele etti.

21 yaşındaki tenisçi TEB İzmir Cup'ta ilk turda İtalyan Alessandro Bega, ikinci turda 8 numaralı seribaşı Kazak Aleksandr Nedovyesov, çeyrek finalde 1 numaralı seribaşı Slovakya'dan Lukas Lacko'yu ve yarı finalde ise bir diğer Slovak Norbert Gombos' u saf dışı bırakmıştı.

Cem İlkel, turnuva öncesinde dünya sıralamasında 434. sırada bulunuyordu.