Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Kadın Daha gür kirpikler için püf noktalar!
    1

    1- Makyajınızı temizlemeden uyumayın!

    2

    Makyaj ürünlerinin ciltte uzun süre kalması cildin kendini yenilemesini engellediğinden kirpiklerinize de kalıcı zararlar verebilir. Kirpik dökülmesini engellemek için mutlaka makyajınızı temizleyin!

    3

    2- Başkasının malzemesini kullanmayın

    4

    Herkesin vücudunda farklı iyi ve kötü bakteriler bulunduğundan başkasının kişisel eşyasındaki bakterilere karşı bağışıklık sisteminiz olumsuz etkilenebilir. Farklı cilt hastalıklarını engellemek açısından başkasının makyaj malzemelerini kullanmayın.

    5

    3- Son kullanma tarihlerine dikkat!

    6

    Makyaj ürünleri genelde 6-12 ay arasında tazeliğini koruyabiliyor. Bu nedenle son kullanma tarihi geçmiş ürünlerde bakteri oluşumu kolaylaşabildiğinden bu ürünlerin cildinizi kötü etkilemesini engelleyin.

    7

    4- Yeşil çayı sadece içmeyin!

    8

    Yeşil çayın vücuda olan olumlu etkileri kanıtlanmış bir gerçek ancak yeşil çay kirpik temizliğinde de önemli bir yere sahip. Göz makyajınızı temizledikten sonra demlediğiniz yarım bardak yeşil çaya batırdığınız pamuğu kirpik diplerinize sürün. Ardından göze kompres yaparak kullanın. Hem göz temizliği hem de kirpik dökülmesini engeller.

    9

    5- Zeytinyağı mucizesini kullanın

    10

    Cilt ve saç için olduğu gibi kirpik ve kaşlar için de mucizevi etkileri olan başlıca doğal malzeme, saf ve iyi kalite zeytinyağı. Mümkünse soğuk sıkma natürel sızma zeytinyağlarını kullanın.

    11

    6- Hint yağı önemli!

    12

    Saçlar kadar kirpik ve kaşlar için de kullanılabilen bu yağ kirpik ve kaşları çoğaltıyor. İşte formül:

    Malzemeler: 1 tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı, 1 ampul E vitamini veya 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı

    Yapılışı: Tüm malzemeleri ağzı kapatılabilen bir kapta karıştırıp, her gece yatmadan önce temiz kaş ve kirpiklere kulak çubuğuyla ya da parmağınızla, iyice yedirerek sürün. Çok kısa sürede etkisini göreceksiniz.

    13

    7- Kirpik bakım türü

    14

    İşte kirpiklerinize kalıcı bakım sağlayacak olan formül:

    Malzemeler: 1 tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı, 1 ampul E vitamini veya 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı, 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 5 damla badem yağı, isteğe bağlı olarak: 2 damla lavanta yağı

    Yapılışı: Bu formül, yukarıdakine birkaç malzemenin eklenmesiyle ortaya çıkıyor. Aloe veranın faydalarından başka bir yazıda bahsetmiştik. Kıl köklerinin bakterilerden temizlenip, oksijene doyması ve böylece güçlenip çoğalması için de işe yarıyor.

    15

    8- Lavanta yağı