Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Yaşam Buket Aydın kimdir? Buket Aydın kaç yaşında, nereli?
    1

    Buket Aydın hayatı merak ediliyor. Haberet.com Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışan Buket Aydın 1985 Bursa doğumludur. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Buket Aydın aynı okulda ve aynı bölüme yüksek lisans yapmıştır. İşte Buket Aydın hakkında detaylar

    2

    BUKET AYDIN KİMDİR?

    Ünlü sunucu Buket Aydın 1 Ocak 1985 yılında Bursa’da doğdu. Babası elektrik mühendisi, annesi ev hanımdır. Buket Aydın, 1.65 metre boyunda olan Buket Aydın 56 kilogram ağırlığındadır.

    İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü"nden mezun oldu. Attila İlhan'ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu. Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra sabah haberleri ve hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. 2009 yılında CNN Türk kanalında haber sunuculuğu yaptı. 2010 yılında TRT Türk kanalına geçerek "Gümüş Hilal" adlı programın sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı

    NTV'de hafta içi 23.00'da başlayan Gece Bülteni Kuşağını ve 20:00'da başlayan Ana Haber Bültenini sunan Aydın 2018 yılının Mayıs ayında Kanal D'ye geçiş yaparak burada Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başlamıştır.

    Aynı zamanda 2018'den 2019'a kadar Demirören Medya'nın diğer kanalı olan CNN Türk'te 40 adlı programının sunuculuğunu da yapmıştır. 2019 yılının Ocak ayında Kanal D Haber Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiştir. 9 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Kanal D, CNN Türk ve Demirören Medya Grubu'nda üstlendiği görevlerden ayrıldığını duyurmuştur.

    11 Ocak 2021 tarihinde Haber Global ile anlaşan Buket Aydın, kanalda “Buket Aydın ile Koltuk” programının sunuculuğunu halen sürdürmektedir.

    3

    Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

    2013 yılında iş adamı Erce Baykal'la evlenmiş, 13 Mayıs 2020 tarihinde boşanmıştır.

    2023 yılında Türkçe olarak yayın hayatına başlayan, internet üzerinden güncel haber kaynağı olarak faaliyet gösteren Haberet'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Haftada bir gün Haberet.com'da yayınlanan Haftalık isimli YouTube programında gündemi değerlendirmektedir.