Can Yaman kimdir, kaç yaşında ve nereli? soruları magazinseverler tarafından merakla takip ediliyor. Birçok dizide rol alan Can Yaman adından söz ettirmeye devam ediyor. İşte Can Yaman'ın oynadığı diziler ve kısaca hayatı...

CAN YAMAN KİMDİR?

Can Yaman, 1989 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Yugoslav kökenli olan Yaman, ilk ve ortaokulu Bilfen Koleji’nde, liseyi ise İtalya Lisesi’nde okudu. Okul hayatı başarılarla dolu olan Can Yaman, liseyi birincilikle bitirdi. Öğrenci değişim programı kapsamında Amerika'ya giden Yaman, burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu.

6 ay boyunca avukatlık yapan ve iki dil bilen Yaman, hobi olarak oyunculuk dersleri aldı. İlk dizisi Gönül İşleri’nde "Bedir" karakterini canlandırdı. Sinem Kobal'ın hayat verdiği "Sevda" ile yaşadığı gelgitli aşk dikkatleri çekti. Genç oyuncu, ikinci dizisi olan İnadına Aşk'ta Yalın "Aras" rolü ile hayran kitlesini genişletti.

Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman'ın yeğeni de olan Can Yaman aynı zamanda lisanslı basketbolcudur.

OYNADIĞI DİZİLER

Dizi
YılAdıRolNotlar
2014-2015Gönül İşleriBedirYardımcı Karakter
2015-2016İnadına AşkYalın ArasBaşrol
2016-2017Hangimiz SevmedikTarık ÇamBaşrol
2017DolunayFerit AslanBaşrol
2018-2019Erkenci KuşCan DivitBaşrol