Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Golf Dondurma satılıyor mu? Golf Dondurma'yı kim alıyor? Golf Dondurma kimin? - İş-Yaşam Haberleri

    Bugün gün boyuncadedikodu düzeyinde dillendirilen iddia akşam saatlerinde gelen bir açıklama ile doğrulandı.

    Türkiye’nin iki numaralı dondurma markası olan Golf’ün sahibi Natura Gıda Sanayi veTicaret A.Ş., şirketin tamamı ya da çoğunluk hissesini satmak üzere Ünlü & Co. Yatırım Danışmanlığışirketiniyetkilendirdi.

    Satışın 2017sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

    Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2011 senesinde ortaklık yapısında bir değişikliğe gitmişve2015 yılı itibariyle de çoğunluk hissesini Turkven Girişim Sermayesi Şirketi ve Ünlü & Co’nun danışmanlığını yaptığı yatırımcıların ortaklığı ile kurulan Ice Cream Investment BV’yedevretmişti.

    Bu işlemin ardından marka, Golf Dondurma olarak yoluna devam ederken,Yıldız Holding A.Ş. şirketin küçük ortaklarından biri haline gelmisti.

    Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin şu anki ortaklık yapısında hisselerin yüzde 55’ini Turkven GirişimSermayesi Şirketi ve Ünlü & Co’nun oluşturduğu Ice Cream Investment BV, yüzde 18.75’ini MKSMarmara Entegre Kimya San. A.Ş., yüzde 15.38’ini Yıldız Holding A.Ş. ve geri kalan yüzde 10.88’inigerçek kişiler oluşturuyor.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ