Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Merak Edilenler FED faiz kararı açıklandı mı? 2022 ABD FED Toplantısı ne zaman yapılacak? FED faiz kararı tahminleri! FED faiz kararı hangi gün açıklanacak? - Merak Edilenler Haberleri
    1

    Amerika Merkez Bankası FED'in Ekim ayı faiz kararı için geri sayım başladı. Tüm dünyanın gözü FED'in vereceği faiz kararıyla birlikte dolardaki hareketlilikte.

    2021 yılı Aralık ayı faiz toplantısında 2022 yılında 3 kez faiz artırımına gidileceğini açıklayan FED Başkanı Powell, yeni yılın ilk faiz kararını küresel piyasalara duyuracak. Peki FED faiz toplantısı ne zaman? FED Ocak faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

    2

    FED FAİZ TOPLANTISI NE ZAMAN?

    FED'in 2022 yılında yapacağı toplantı Ocak ayının sonunda yapılacak. Yer alan bilgiye göre 2022 Ocak FED toplantı tarihi 25 – 26 Ocak tarihlerinde.

    3

    FED OCAK AYI FAİZ KARARI TAHMİNLERİ

    FED, Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) 14-15 Aralık 2021'de düzenlenen toplantısına ilişkin tutanakları yayımladı.

    Politika faizinin yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutulduğu ve varlık alımlarını azaltma hızının artırıldığı son toplantının tutanaklarında, faiz artışının beklenenden daha erken olma ihtimalinin yükseldiği vurgulandı.

    Tutanaklarda, "Üyeler genel olarak, ekonomi, iş gücü piyasası ve enflasyona ilişkin görünümler göz önüne alındığında, federal fon oranının üyelerin daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı bir şekilde artırmanın gerekebileceğini belirtti." ifadesi yer aldı.

    Haberi Hazırlayan: Fatih Berktaş

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ