Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Diyarbakır'da Nevruz Bayramı kutlamaları için izin alınmasının ardından, güvenlik güçleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. 

DİYARBAKIR NEVRUZ KUTLAMALARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER HABERİMİZDE YER ALACAKTIR 


DİYARBAKIR'DA NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI

DHA'nın haberine göre, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından organize edilen Nevruz kutlaması merkez Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz parkında sürüyor. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Nevruz ateşi, Kürtçe şarkılarla yakıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalarda çok sayıda kişinin de piknik yaptığı görüldü.

EMNİYET'TEN GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce kentte asayiş uygulaması gerçekleştirdi.Diyarbakır'da yarın gerçekleştirilecek nevruz kutlaması öncesi bir olumsuzluğa mahal vermemek, vatandaşların huzurunu sağlamak amacıyla düzenlenen operasyon düzenlendi "Huzur21" adı verilen ve 21.30'da başlayan operasyona Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürülüğü ile Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı 750 personel katıldı.

Trafik ekiplerince kentin 20 ayrı noktasında durdurulan araçlar kontrol edilirken, araçlardaki şüpheli şahısların sorguları yapıldı. Ayrıca eğlence yerleri, umuma açık yerlerde de kimlik kontrolleri gerçekleştirildi. Otel ve pansiyonlar başta olmak üzere konaklama tesislerinde de uygulamalar gerçekleştirildi.

AA