Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Denizin 15 metre altında 19 Mayıs kutlaması
    1

    Eğitmen ve öğrencilerinden oluşan 10 kişilik dalgıç grubu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Saros Körfezi'nde yaklaşık 15 metre dalarak, Türk bayrağı açtı, çeşitli şovlar yaptı.

    2

    Merkez üyesi 10 dalgıç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı farklı bir konseptle kutlamak için kolları sıvadı. Gerekli hazırlıkları yapan ekip, gençliğin bayramını, hobilerine uygun şekilde, su altında kutlamaya karar verdi.

    3

    Bu kapsamda dalış için Saros Körfezi'ni seçen dalgıç grubu, su altında, stadyumlardaki kutlamaların bir benzerini gerçekleştirdi. Körfezin farklı noktalarında, yaklaşık15 metre dalan grup, üst üste çıkıp kule oluşturdu ve çeşitli akrobasi hareketleri yaptı.

    4

    Bandoyla konser canlandırması yapan grup, Türk bayrağıyla poz verdi. Grup ayrıca, yanlarında getirdikleri harflerle, yan yana dizilip, "19 Mayıs 1919" yazısını oluşturdu.

    5

    "19 Mayıs coşkusuna renk katmak istedik"

    Dalış Eğitmeni Serdar Savaşal, yaptığı açıklamada, dalışın kendileri için vazgeçilmez bir tutku olduğunu söyledi.

    6

    Savaşal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın da Türk gençliğinin en önemli değerlerinden olduğunu belirterek, "Gençliğin bu bayramı, yıllardır ülkemizin her yerinde büyük bir coşku ile kutlanıyor.

    7

    Biz de bu coşkuya farklı bir renk getirmek istedik. Arkadaşlarla düşünerek, hobimizle bu önemli değerimizi bir araya getirip, bu coşkuya ortak olmaya karar verdik." dedi.

    8

    Her sene bayramlarda ve özel günlerde bayrak açma gibi etkinlikler yaptıklarını dile getiren Savaşal, "Sanıyorum bunların içinde en anlamlısı bu oldu. Yaklaşık 15 yıldır dalış sporunun içindeyim. Çok farklı etkinlikler yaptık.

    9

    Bu seneki gerçekten çok etkileyici ve farklı oldu. Gerçekten çok eğlendik ve mutlu olduk. Ufak bir şov yaptık. Bunu da kaydettik. Umarım vatandaşlarımızın beğenisini kazanırız." diye konuştu.

    10

    Savaşal, etkinlik için dünyanın sayılı yerlerinde Saros Körfezi'ni seçtiklerini ifade ederek, "Saros, dalgıçlar ve dalış turizmi için çok önemli bir nokta.

    11

    Amacımız, hem bayramlarımızı yaptığımız sporla bütünleştirerek kutlayabilmek, hem de Saros bölgesindeki dalış noktalarını dünyaya açabilmek ve duyurabilmek." ifadelerini kullandı.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ