Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kripto para piyasasında yaşanan krizlerin ardından yeni dönem nasıl şekillenecek? BTCTurk CEO'su Özgür Güneri ve Dijital Dönüşüm Derneği Türkiye Başkanı İsmail Hakkı Polat ile kripto para dünyasının bugününü ve yarınını değerlendirdik. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralardaki dalgalı seyir devam edecek mi?

Türkiye'nin ilk dünyanın dördüncü kripto para alım satım platformu BtcTurk, 1-2 Temmuz tarihleri arasında 512 bin kullanıcısıyla birlikte yaş gününü kutluyor. 1 Temmuz 2013 15:21:37’de işlem yapmaya başlayan ve 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm sektöre kendini kanıtlayan BtcTurk, yıl dönümünü kullanıcılarına sunduğu sıfır komisyon ile kutluyor.

BtcTurk, Türkiye’de sanal pazar yeri hukuki standartlarına göre çalışmalarını sürdüren ve global ölçekte Blockchain üzerine odaklanmış ve Blockchain ile kripto para bazlı teknolojileri üretiyor ve kullandırıyor. Sosyal medyada kullanıcılarının nabzını tutarak kullanıcı deneyimini üst noktaya taşımaya çalışan BtcTurk bu kapsamda; canlı destek, alt limitlerde yapılan güncellemeler, Litecoin’in platforma eklenmesi, yeni widget’lar ve içerik üretimi gibi yenilikleri kullanıcılarıyla buluşturdu. Aynı zamanda Türkiye Bilişim Vakfı öncülüğünde kurulan Türkiye Blockchain Platformu Platin Üyesi olan BtcTurk, yaptığı yenilikler ve altyapı iyileştirme çalışmaları sonucu sahip olduğu iki şirket çatısı altında çalışan sayısını 85, müşteri sayısını ise 512 binin üzerine taşıdı.

5 yıldır BtcTurk’ü geliştirerek günümüz konumuna getirdiklerini belirten ve Türkiye’nin ilk kripto para alım satım platformu olduklarına dikkat çeken BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: “BtcTurk olarak bugüne kadar başardıklarımızın çok daha ötesinde hayaller kurabilmemize imkân sağlayan başta tüm kullanıcılarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza ve teknolojinin geleceğine inanan herkese teşekkür ediyoruz. Bu güvene layık olmak için her geçen gün daha fazla çaba göstereceğimize söz veriyoruz. 2013 yılından günümüze olan süreçte bizlere güvenen kullanıcılarımız ile büyümeye devam ediyoruz” dedi.