Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan (TBF) yapılan açıklamada, 2002 yılında A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın iletişim, 2006 yılında ise ana sponsoru olan Turkcell'in kadın milli takımlarına da iki yıllığına sponsor olduğu belirtildi.

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TBF Başkanı Harun Erdenay, Türk basketboluna 2002'den bu yana destek olan Turkcell'in, yeni dönemde kadın basketbolunun da yanında olacağını bildirerek şunları kaydetti:

"Son yıllarda A Milli Kadın Basketbol Takımımız, FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonaları'nda, olimpiyatlarda ve FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği başarılarla ülkemize ve çok sayıda gencimize ilham kaynağı oldu. Turkcell’in desteğiyle bu takımın sahaya daha güçlü çıkıp hepimizi tekrar gururlandırarak Rio Olimpiyatları’na gideceğine inanıyorum. Turkcell’in sponsorluğuyla gelecek nesiller de bu destekten faydalanacak.”

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise A Milli Kadın Basketbol Takımı'na ana sponsor olmaktan gurur duyduklarını aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Türk basketboluna 2002'den bu yana destek olan Turkcell, yeni dönemde kadın basketbolunun da yanında olacak. Londra 2012'de dünyanın en iyi beşinci takımı olarak bizlere büyük bir mutluluk yaşatan kadın takımımıza ana sponsor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Elbette işbirliğimiz kapsamında Türk kadın basketbolunun geleceği olan ümit, genç ve yıldız takımlarımıza da destek vereceğiz. Ülkemizde basketbol tutkusunun kazanılmasında önemli bir rol oynayarak övünç kaynağı olan kadın basketbolcularımıza olimpiyat yolunda başarılar diliyorum."