Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR / Ahmet Selim KUL

Teknik direktör Vitor Pereira oyuncularını Beşiktaş derbisine sadece sahada değil, saha dışında da büyük özveriyle hazırlıyor. Sarı-Lacivertliler’in Portekizli çalıştırıcısı, futbolcularına Lokomotiv maçını örnek göstererek, “1 dakika bile nefes almalarına izin vermemeliyiz. 90 dakika oyuna hükmetmeliyiz. Gücümüzü sahanın her yanında göstermeliyiz” gibi ifadeler kullanıyor.

Takımın da antrenmanlarda motivasyonu üst seviyede gözlemlenirken kaptanlar da yeni oyunculara atmosferi ve geçmiş yıllardaki derbileri anlatıp maça hazırlıyor.

‘AKILLARINA KAZIMALIYIZ’
Portekizli ayrıca oyuncularıyla yaptığı toplantıda, “Sadece kazanmak, rakibi mağlup etmek bize yetmez. Bu maça öyle bir hazırlanmalıyız ki 90 dakika bittiğinde rakibe bizim şampiyon olacağımız mesajını vermeliyiz. Stadımızdan ayrılırken, ne kadar güçlü olduğumuzu ve şampiyonluğu ne kadar istediğimizi onların aklına kazımalıyız. Bundan sonra çıkacakları her maça bizim bu isteğimizi ve gücümüzü hatırlayarak çıkmalarını sağlamalıyız” gibi ifadeler kullandı.

Futbolda motivasyonun çok önemli olduğuna inanan Pereira bu konuda tüm Samandıra’yı seferber etmiş durumda...

ÖZEL GÖRÜNTÜLERLE MOTİVASYON
Beşiktaş derbisi öncesinde teknik direktör Vitor Pereira, oyuncularını iyice havaya sokmak istiyor. Her zaman motivasyona çok önem veren Portekizli teknik adam, derbi öncesinde özel videolar hazırlattı. Tecrübeli hoca, Siyah-Beyazlılar’a karşı alınan zaferlerin ve mevcut takımın kenetlenme görüntülerinin yer aldığı videoları sürekli olarak Samandıra’da talebelerine izleterek onları derbiye hazırlıyor.