Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Fikret Orman açıkladı: "Lyon taraftarı maça gelmiyor" - Beşiktaş Haberleri

    Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kabataş Erkek Lisesi'nde katıldığı söyleşinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

    Geçen hafta oynanan maçın geçen haftada kaldığını belirten Orman, "O maç orada kaldı. Başkanları iyi niyet gösterdi. Gelmeyen taraftarlarının kullanacağı bölgeyi Beşiktaşlılara verdi. Onlar da dostluk eli uzattı. Bu noktadan sonra o maçı unutmamız lazım. Taraftarlarımızla, camiamızla rakibimizi ağırlayacağız. İnşallah turu geçeceğiz. Gelecek taraftarlara da her zaman söylüyorum. Onlar Beşiktaş'ı temsil ediyorlar. Beşiktaş'a layık davranmalarını istiyorum. Taraftarlarıyla bütünleşmiş bir Beşiktaş'a çok ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

    "1-0 OLSUN, TUR BİZİM OLSUN"

    Beşiktaş'ın üst düzey bir takım olduğunu vurgulayan Orman, "Beşiktaş ve oyuncularımızın kariyeri açısından önemli bir maç. Onlar da kazanmak istiyor. Çok üst düzey maçlar oynadık. Bu sene Avrupa'da 12. maçımız olacak. Şampiyonlar Ligi'nde 6, UEFA Avrupa Ligi'nde 5 maç oynadık. Hemen hemen üst düzey takımlarla oynadık. Sakatlık, kırmızı kart olanlar var yerine oynayacak oyuncular var. Turu atlayacak bir skor alalım. İlk 10 dakikada atalım değil, 1-0 olsun alalım, tur bizim olsun. Çok müstesna ve aynı zamanda öğretmen bir hocamız var; Şenol Güneş. Çok iyi bir teknik direktör. İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz diye bizde bir söz var. Çok önemli bir ekibi var. Çok düzgün çocuklardan kurulu bir takım. İnşallah kazanacağız. O umutlarla maça gideceğiz. Allah hepimizi mutlu etmeyi nasip etsin. Ondan sonra inşallah 3. yıldızı takmayı da nasip etsin" diye konuştu.

    REKLAM

    "BİZ ONLARI VIP'DE AĞIRLAYALIM DEDİK"

    Statta 17-20 kişilik bir Lyon taraftarının olacağını dile getiren Orman, "Biz onlardan rica ettik. Onları VIP'de ağırlayalım dedik. Beşiktaş taraftarı statta her bölgede olacak" dedi.

    "HAKEM İNŞALLAH SKORA ETKİ EDEN BİR ŞEY YAPMAZ"

    Yarın oynanacak maçı yönetecek olan Sırbistan Futbol Federasyonu'ndan Milorad Mazic hakkında da açıklamalarda bulunan Orman, "Bizim Benfica maçını yönetti. Çok tecrübeli, başarılı bir hakem. Allah ona hakem şansı versin. İnşallah skora etki eden bir şey yapmaz diye temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

    "SANTRAFORUMUZ TÜRKİYE GOL KRALI CENK TOSUN"

    Aboubakar'ın iyi biri olduğunu belirten Orman, "Geçen kampa gittiğimde de gördüm. Sevdiğimiz bir çocuk. Hata yaptı, o da biz de üzüldük. Türkiye'nin gol kralı Cenk Tosun bizim santraforumuz. Çok sevdiğim oyuncu. Allah ona da şans versin, 2-3 gol atsın" açıklamasında bulundu.

    "TALISCA İÇİN OLSA DÜKKAN SİZİN AMA YOK. ONUN AYRILMAK İSTEDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

    Talisca'nın bonservisinin alınacak mı sorusuna Orman, "Olsa dükkan sizin ama yok. Beşiktaş'ın gerçekleri var. Beşiktaş iyi trend yakaladı. Her şeyi iyi bir seviyeye geldi. Ama dertleri bitmedi. Taraftarlar kampanyalar yapalım diyor. Sadece 50 TL istesek, 1 milyon kişi katılsa 50 milyon TL yapıyor. Bu yarısı etmiyor. Böyle bir şey mümkün değil. Beşiktaş'ın şöyle kültürü var; kopamıyorsunuz. Beşiktaş'ta oynayan oyuncular bizden kopamıyor. Gidenler geri geliyor. Gelen gitmek istemiyor. Oyuncularımız Beşiktaş'tan memnun. Futbol profesyonel bir oyun. Çok ayrılmak istediğini düşünmüyorum. 2 senelik kontratı var, bakacağız" açıklamasını yaptı.

    TRANSFER POLİTİKASI SORUSU

    Transfer politikasında sergilediği ikna kabiliyetinin sorulması üzerine Orman, "Bana pazarlıkçı, cimri dediler. Hayatta böyle biri değilim. Özel bir şey değil bu. Sadece elinizdeki imkanlara göre yapamaya çalışıyoruz. Beşiktaş sahibi halk olan bir camia. Para halk tarafından ödeniyor. Nasıl ödeniyor? Maça geliyorsunuz. Biz de o paraları harcıyorsunuz. 70 milyon yetimin hakkı var. Ben ve arkadaşlarım bu işi iyi anılmak için yapıyoruz. Elimizden geldiğince ince eleyip, sık dokumaya çalışıyoruz. Beşiktaş cazibe yeri. Herkes gelmek istiyor. Aile olduktan sonra geri olan bir iş" diye cevap verdi.

    "HER KULÜBÜN İNİŞLERİ, ÇIKIŞLARI OLUR"

    Galatasaraylı bir öğrencinin transfer politikası sorusuna gülerek, 'Söylemem. Gider Galatasaraylılara söylersin diyen Orman, "Her kulübün inişleri, çıkışları olur. Bizde de oldu. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve diğer kulüplerde oldu. Taraftarlık demek salt tenkit olan şeyler değil. Marşlarda söyleniyor, iyi güde kötü günde diye. Çok bir şey yapmıyoruz. İşimizi iyi yapıyoruz. Ben bu konudan anlarım. Benim futbol ilgili arkadaşlarım var. Metin Albayrak liseden sınıf arkadaşım. Birbirimizi iyi tanıyoruz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

    "KULÜPLER ZARAR GÖRÜR' DEDİM"

    Yabancı kuralının değişeceği yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Orman, "Kulüpler zarar görür dedim. Bekledim. Sonra yapalım dedim. Sonra bize zarar veriyor dediler. Futbol ciddi bir iştir. Maç oynanırken kurallar değişmez. Ceza sahasında oyuncu düştü penaltıdır" dedi.

    "SADECE SAHADAKİ PERFORMANSI BAKMIYORUZ"

    Yabancı oyuncuları nasıl seçtiklerini anlatan Orman, "Biz bir tek futbolcunun sahadaki performansına bakmıyoruz. Karakter, aile yapısına bakıyoruz. Bizim içimize girdikten sonra aile duygusunu aşılamaya çalışıyoruz. Balık baştan kokar. Bu işin birinci noktası başkan yönetim kurulu. En altta taraftar var. Kültürümüzü yaşatmak için gayret gösteriyoruz. Rakiplerimize bir şey söylememeye gayret ediyoruz. Bazen hata yapıyoruz. Yapıcı olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

    "FUTBOL MÜHENDİSLİĞİ DİYE BİR ŞEY VAR"

    Gelecek sezon için Şampiyonlar Ligi kadrosunun kurulmaya başlanıp, başlanmadığının sorulması üzerine Orman, "Futbol mühendisliği diye bir şey var. Manavdaki sıralı duran meyveler değil. Bunun sıralaması, bütçesi ve mühendisliği var. Biz iyi yapma gayreti içindeyiz Her sene takımı bir tık yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. Feda sezonunda, Bilic olduğu zaman, her sene üstüne koyuyoruz. Hem genç olsun hem bedava olsun, dünya yıldızı olsun, burumu oynatıp olmuyor" diye konuştu.

    "UEFA'DA SAHİPSİZ OLDUĞUN ZAMAN TOKAT YİYORSUN"

    Şenez Erzik'in UEFA Yönetim Kurulu'na girmesiyle başlayan UEFA'daki temsilin sonradan güç kaybettiğinin altını çizen Orman, "Şimdi bir arkadaşımızı soktuk. Bir tane olması yeterli değil. UEFA'da bir çok kurum var. O kurumlara genç arkadaşlarımızı oralara sokmak lazım. Kuvvetli olmamız lazım. Sahipsiz olduğun zaman tokat yiyorsun. Real Madrid-Bayern Münih maçını seyrettim. İskoç hakem Real Madrid ile Dinamo Kiev maçı oynansa, bize yaptığı hareketlerin aynısını yapabilir miydi? Yapamazdı. Bütün Türk takımları olarak kuvvetli olacağız. Sonra elinde bir düdük paramparça oluyorsunuz" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ