Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HTSPOR / Ahmet Selim KUL

Fenerbahçe’nin önceki akşam Kardemir Karabükspor ile oynadığı maça sahaya gönderilen kağıt damgasını vurmuştu.

İdari menajer Hasan Çetinkaya’nın sahadaki futbolculara iletilmek üzere tıpkı Galatasaray’ın hocası Mancini’nin yaptığı gibi bir kağıt göndermesi maçın hakemi İlker Meral’in de dikkatini çekti.

Elden ele dolaşan kağıt son olarak Volkan’a gelirken, tecrübeli file bekçisi de kısa bir süre sonra bunu naklen yayın kameralarına göstermişti. Kağıtta ne yazdığını belki herkes gördü ama hakem İlker Meral göremedi.

Bunun üzerine Meral, telsizinden 4. hakem Asım Yusuf Öz’e “Ne oldu? Ne yazıyor o kağıtta?” diye sordu. Öz’den de İlker Meral’e şu yanıt geldi:

“Kötü bir şey değil hocam. Şampiyon Fenerbahçe yazıyor.”

İLHAN PARLAK’IN MERAKI
Kağıt olayı sadece karşılaşmayı yöneten hakemlerin dikkatini çekmedi... Kardemir Karabüksporlu oyuncular da bu kağıtta ne olduğunu fazlasıyla merak ediyorlardı. Bunlardan biri de İlhan Parlak’tı...

Caner’in yanına yaklaşan İlhan, “Bir göster ya çok merak ettim ne yazıyor?” diye sordu. Sarı-Lacivertliler’in tecrübeli oyuncusu ilk başlarda, “Göstermem” dese de daha sonra espriyi anlatınca İlhan da kahkahayı bastı.

FİKİR INSTAGRAM'DAN ÇIKTI
Fenerbahçeli futbolcuların “Mancini kağıdı şakasının” kaynağı belli oldu. Şakanın daha önce G.Saray maçı öncesinde Volkan Demirel’in İnstagram’da paylaştığı bir fotoğrafın altına yorum yapan taraftarın fikri olduğu ortaya çıktı.

Taraftar, “Derbide 85. dakikada kağıt kalem çıkar. Kağıda F.Bahçe şampiyon yaz. Sırayla tüm takım baksın. 90’da Emenike kameraya kağıdı göstersin. Mancini ve G.Saray’dan Kadıköy Hatırası’nın rövanşını almış oluruz” dedi. O gün gerçekleştirilmeyen bu fikir akıllarda kaldı ve Karabük maçında hayata geçirildi.

GALATASARAY’DAN NOT MİSİLLEMESİ İDDİASI
Mancini’nin sahaya not göndermesinin F.Bahçeli oyuncular tarafından ti’ye alınmasının ardından G.S aray’ın, H.Avni Aker Stadı’ndaki Trabzon maçında benzer bir şekilde ezeli rakibine cevap vermeye hazırlandığı iddia edildi.

Galatasaraylı oyuncuların, rakip futbolcularla birlikte kağıt dolaştırma organizasyonu yapacakları ve notta da "2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor" yazılacağı ileri sürüldü. Notu son olarak kaptan Onur Kıvrak'ın kameralara göstereceği belirtildi.