Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Magazin Tenet filmi konusu nedir? Tenet filminin oyuncuları kimler, ne zaman çekildi?
    1

    Tenet filmi sinema perdesinin ardından televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın üstlendiği film 2020 yılında gösterime girdi. Peki, "Tenet filmi konusu nedir? Tenet filminin oyuncuları kimler, ne zaman çekildi?" İşte Tenet filminin konusu ve oyucu kadrosu...

    2

    TENET FİLMİ KONUSU NEDİR?

    Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.

    3

    TENET FİLMİ OYUNCU KADROSU

    John David Washington

    Robert Pattinson

    Elizabeth Debicki

    Dimple Kapadia

    Aaron Taylor-Johnson

    Clémence Poésy

    Michael Caine

    Kenneth Branagh

    Himesh Patel

    Denzil Smith

    Martin Donovan

    4

    TENET FİLMİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

    Tenet, Christopher Nolan’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı; başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın paylaştığı Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı casus filmi. İlk kez 26 Ağustos 2020'de dünya genelinde 70 farklı ülkede vizyona girdi. Tenet, yayınlandığı ilk hafta sonunda 53 milyon dolar hasılat ederek önemli bir başarıya imza attı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ