Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin


Teorinin doğrularıyla iş dünyasının gerçeklerini bir araya getirmiş, kendi alanlarında tanınan 8 farklı üniversite (Maltepe, Galatasaray, İstanbul, Ege, İzmir Ekonomi,Okan, Yıldız, Marmara) mensubu öğretim üyeleri, Maltepe Üniversitesi’nin şemsiyesi altında e-MBA programı için buluştu. 

Esnek eğitim modeline uygun olarak tasarlanmış ve 3 akademik yarıyılda tamamlanabilecek olan program, toplam 10 ders (7 zorunlu / 3 seçmeli) ve 1 projeden oluşmakta.

6 değişik alanda (Yönetim, Pazarlama, Finans, Uluslararası İşletme İnsan Kaynakları ve “Lojistik”) uzmanlaşacak öğrenciler, YÖK tarafından tanınan İşletme Yüksek Lisansı (MBA) derecesini alabilecekler.

Teknolojinin Eğitimde Yarattığı Farklılık

Konu ile ilgili bilgi veren Program direktörü Prof.Dr. Omer Lalik, ‘’ Alışılageldik e-öğrenim yöntemlerinden farklı olarak Ekim ayında başlayacak olan e-
MBA nin altyapısı, tamamı seslendirilmiş ve grafik animasyonlarla güçlendirilmiş derslerden oluşmakta. Bu yöntemle öğrencilerin derslerine yönelik konsantrasyon ve anlama/öğrenme oranları artmaktadır. Haftanın belirli saatlerinde öğretim üyeleriyle derse kayıtlı tüm öğrencilerin bir araya geldiği interaktif iletişime girilebilen sanal sınıflar ise, bu sistemin diğer bir avantajıdır’’. dedi

Global Deneyimin Işığında Profesyonel İşbirliği

‘’ Pek çok ilklere imza atılan bu projede, Maltepe Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez kendi imkanlarıyla e-öğrenim denemelerinin ötesine geçen bir girişim ile, dünya çapında projelerin deneyimini temsil eden Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. nin çözüm ortaklığını profesyonel bir işbirliği vizyonu olarak tercih etmiştir.’’ diyen Prof.Dr. Lalik, ayrıca öğrencilere önemli deneyimlerin aktarılması için her ay düzenli olarak tanınmış işadamı, yönetici, lider ve akademisyenlerin konuşmacı olarak katılacağı konferansların düzenleneceğini ve “Altın Adam e-MBA Club” gibi oluşumlarla da öğrencilerin sosyal gelişimi güçlendirilerek, kendi networklerini oluşturma olanağının sunulacagini da belirtti.

Kitlesel kaliteli eğitimin yaygınlaşabilmesi misyonu ile yola çıkıldığını vurgulayan Prof.Lalik, ‘’programın katılım bedeli 12 taksit halinde toplam 6.500 YTL (KDV dahil) olarak belirlenmiştir. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensuplarına özel olarak 18 taksit ve % 10 indirim uygulanacaktır. Başvurular halen web sitemiz http://embamaltepe.e-universite.org üzerinden online olarak alınmaktadır ve kayıtlar 7 Eylül Cumartesi günü mesai bitimine kadar sürecektir. ’’ dedi.

Projenin teknik yapısı ve hazırlık aşamaları hakkında bilgi veren Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ali Eşkinat da yüksek lisans yapabilme kriterlerine sahip herkesin, yaşadığı yer ve iş yoğunluğu sorunu olmaksızın, standart bir bilgisayar konfigürasyonu ve internet bağlantısı ile programa katılarak eğitim alabileceğini söyledi. Yaklaşık 3 yıl süren bir hazırlık donemi geçirdiklerini belirten Eşkinat; ‘’ Global bir işbirliği içersinde olmamız en önemli avantajımız oldu. Özellikle ABD, Kanada ve İngiltere’de uygulanan e-MBA projelerini uzman akademisyen çalışma gurubumuz inceledi ve en uygun pedagojik yapılanma kriterleri saptandı’’. dedi.


İletişim
Maltepe Ünivesitesi Dragos Kampüsü
Tel: 0216 441 51 68 (pbx) (Dahili 149)
Web: http://www.maltepe.edu.tr
E-posta: emba@maltepe.edu.tr
İrtibat Ofisi: Element Eğitim Teknolojileri A.Ş.
Tel: 0212 219 99 70 (pbx)
Web: http://embamaltepe.e-universite.org
E-posta: info@maltepe.e-universite.org

e-MBA Programında Yer Alacak Akademik Kadro:

Prof. Dr. Ömer Lalik;
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekanı, e-MBA Koordinatörü ve Program Direktörü

Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy;
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekanı

Prof. Dr. Erhan Ada;
İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Rektör Yardımcısı, İİBF Dekanı

Prof. Dr. Suat Teker;
Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekanı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü

Prof. Dr. Mehmet V. Bolak;
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekan Yardımcısı

Prof. Dr. Haluk Soyuer;
Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekan Yardımcısı

Prof. Dr. Meriç Öztürkcan;
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF İşletme Bölüm Başkanı

Prof. Dr. Recep Pekdemir;
İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. İsmail Durak Ataay;
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof.Dr. Zeki Adal;
İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. F. Asuman Yalçın;
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. İbrahim Kırcova;
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Haluk Levent;
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, MYO Müdürü

Doç. Dr. Gülçin Büyüközkan;
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Ercan Gegez;
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi

Yard. Doç. Dr. Cumhur Mumcu;
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekan Yardımcısı

Yard. Doç. Dr. Orhan Feyzioğlu;
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi