Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Fenerbahçe CANLI | Fenerbahçe seçiminde son durum: Ali Koç, Aziz Yıldırım karşısında seçimi önde götürüyor - Fenerbahçe Haberleri

    Fenerbahçe'de tarihi seçimde sona geliniyor. Olağan seçimli genel kurulda oy kullanma işlemi 17.00 itibarıyla sona ererken oy sayımına da geçildi.

    Yaklaşık 27 bin Fenerbahçe üyesinin oy kullandığı seçimde sandıklar açılmaya başlanırken resmi olmayan ilk sonuçlara göre önde olan Ali Koç, gelen tebrikleri kabul etmeye başladı.

    Aziz Yıldırım, Ali Koç'u tebrik ederken ikili daha sonra tribünlerin isteğini kırmayarak kürsüye beraber geldi. Aziz Yıldırım burada kısa bir konuşma yaparak Ali Koç'u tebrik etti ve Fenerbahçe'ye teşekkür etti.

    AZİZ YILDIRIM'IN İLK SÖZLERİ

    Aziz Yıldırım kürsüde Ali Koç'a sarıldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi:

    "Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık, inşallah sayın Ali Koç ve arkadaşları çizdiğimiz harita doğrultusunda Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. İyi ki Fenerbahçeliyiz"

    Fenerbahçe'nin olağan seçimli genel kurulunda yaşanan tüm gelişmeleri anlık olarak aktarmaktayız.

    İŞTE SANDIK SANDIK SONUÇLAR!

    4. SANDIK

    Ali Koç: 295

    Aziz Yıldırım: 270

    6. SANDIK

    Ali Koç: 348

    Aziz Yıldırım: 255

    13. SANDIK

    Ali Koç: 366

    Aziz Yıldırım: 244

    17. SANDIK

    Ali Koç: 355

    Aziz Yıldırım: 215

    18. SANDIK

    Ali Koç: 343

    Aziz Yıldırım: 204

    21. SANDIK

    Ali Koç: 385

    Aziz Yıldırım: 190

    22. Sandık

    Ali Koç: 347

    Aziz Yıldırım: 230

    47. SANDIK

    Ali Koç: 184

    Aziz Yıldırım: 131

     Milyonlar Habertürk ekranlarına kilitlendi!
    Milyonlar Habertürk ekranlarına kilitlendi! Haberi Görüntüle

    27 BİN CİVARINDA OY KULLANILDI

    Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda rekor olan 22 bin oy barajı aşıldı ve 27 bine yakın oy kullanıldı. Fenerbahçe'deki bir önceki oy kullanma rekoru 2018 yılında 21 bin 350 oyla kırılmıştı.

    OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ

    Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda oy kullanma süresi 17.00 itibarıyla sona erdi. Yapılan hazırlıkların ardından sayıma geçildi.

    ALİ KOÇ VE AZİZ YILDIRIM OYUNU KULLANDI

    Fenerbahçe Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım oylarını kullandı.

    Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen oy verme işleminde saat 15.00 itibarıyla katılım 22 bini aşarken, her iki başkan adayı da oylarını kullandı.

    Mevcut başkan Ali Koç, 27 numaralı sandıkta oyunu eşi Nevbahar Koç ile birlikte kullandı.

    Başkan adayı Aziz Yıldırım ise 45 numaralı sandığa kızı Yaz ile birlikte geldi. Yıldırım oy vermesinin ardından seçimin Fenerbahçe için hayırlı olmasını diledi.

    Her iki başkan adayı da oy verme işlemlerini tamamlamalarının ardından yoğun ilgiyle tribüne yönelerek seçimin tamamlanmasını bekledi.

    VEFA KÜÇÜK'TEN KONGRE ÜYELERİNE UYARI

    "Güneşli, sıcak bir gün. İnşallah bu sıcak ve güneş sandığa da yansır ve katılım çok olur. Oy verecek üyelerimizin gönlünden hangi aday geçiyorsa, ona oy versinler. Katılımın fazla olacağını tahmin ediyorum. 30-32 bin katılım olacağını tahmin ediyorum. Bugün saat 09.00'a kadar iki başkan adayı da listelerini verdi. Teslim aldığımızı imzaladık ve belgeledik. Saat 17.00'ye kadar üyelerimizin oy verme imkanı var. Benim anonsumla saat 10'da oy verme başlayacak. 17.00'ye kadar yaka kartını alıp oy kullanamazsa, o üyelerimize oy verme hakkı tanıyacağız. Kazanan taraf tevazu içinde, kaybedenin olgunluk içinde olması lazım. Bu şekilde sonuçlandıracağız inşallah. İnşallah bugün kazanan yine Fenerbahçe olacak.

    Oy verme işlemi 10.00'da başlayıp, 17.00'de sona erecek. Vefa Küçük, yaka kartı alma stantlarının saat 16.55'te kapatılacağını açıkladı.

    AYKUT KOCAMAN DA OYUNU KULLANDI

    Fenerbahçe'de 2010-2013 yılları arası ve 2017-2018 sezonlarında futbol A takımı teknik direktörlüğünü yapan Aykut Kocaman da oy kullanmak için alana geldi. Sarı-lacivertli kongre üyeleriyle fotoğraf çektiren Kocaman, daha sonra oy kullanma kabinine girerek oyunu kullandı.

    ADAYLARIN OY PUSULA RENKLERİ

    Fenerbahçe'de Ali Koç'un sarı, Aziz Yıldırım'ın ise beyaz renkli oy pusulalarına sahip olacağı açıklandı.

    REKLAM

    KONGREDE İLK GÜN OLAYLI BAŞLADI

    Fenerbahçe'de Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın yarıştığı Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı olaylı başladı. İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde Vefa Küçük'ün kongreyi yönetmesi için seçilmesi sonrası Aziz Yıldırım itirazda bulundu.

    AZİZ YILDIRIM KÜRSÜYE GELDİ

    Fenerbahçe Yöneticisi Erol Bilecik'in açıklama yaptığı esnada başkan adayı Aziz Yıldırım, kürsüye çıktı ve konuşma yapmak istedi. O esnada Vefa Küçük, "Sayın Aziz Yıldırım, benden söz almadan konuşmayın." dedi. Yıldırım ise "Ben alırım, ben alırım. Sen oraya seçilmeden oturdun!" şeklinde cevap verdi.

     Aziz Yıldırım kongreyi terk etti!
    Aziz Yıldırım kongreyi terk etti! Haberi Görüntüle

    STADYUMU TERK ETTİ

    Daha sonra yapmak istediği konuşmayı gerçekleştiremeyen Aziz Yıldırım, "Burada Fenerbahçe'ye yakışır bir kongrenin olmasını istiyoruz. Yapılan seçim demokratik olmayan bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum, yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan da isteyen kalır isteyen ayrılır. Hepinize teşekkürler." diyerek stadyumdan ayrıldı.

    YÖNETİM İBRA EDİLDİ

    Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın ilk gününde Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okundu. Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 1 Ocak 2023 - 31 Mayıs 2023 ve 1 Haziran 2023 - 29 Şubat 2024 mali dönemlerine ilişkin denetim kurulu raporunu sundu. Yönetim ve Denetleme Kurulları'nın raporları ayrı ayrı oylamaya sunularak ibra edildi.

    REKLAM

    BORÇ 307 MİLYON EURO'YA İNDİ

    Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin 1 Haziran 2024 - 31 Mayıs 2025 dönemini kapsayan bütçesi de kabul edildi.

    Sarı-lacivertlilerde, Mayıs 2018'de 612 milyon Euro olan borcun, Şubat 2024'te 307 milyon Euro'ya indiği açıklandı. Genel kurulda daha sonra kongre üyelerinin konuşmaları gerçekleştirildi.

    HABERTÜRK TV CANLI YAYININDA BİR ARAYA GELDİLER

    Fenerbahçe'de başkan adaylarından Aziz Yıldırım, Ali Koç'un canlı yayın teklifini kabul etti ve ikili Habertürk TV'de bir araya geldi.

     Ali Koç ve Aziz Yıldırım Habertürk'te buluştu!
    Ali Koç ve Aziz Yıldırım Habertürk'te buluştu! Haberi Görüntüle

    Ali Koç ve Aziz Yıldırım, tüm Türkiye'nin takip ettiği canlı yayında birbirleri hakkında merak edilenleri yanıtladı. İki isim tokalaşarak açtığı programı yine aynı şekilde noktaladı.

    ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

    Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman.

     Ali Koç ve Aziz Yıldırım sarıldı!
    Ali Koç ve Aziz Yıldırım sarıldı! Haberi Görüntüle

    AZİZ YILDIRIM'IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

    Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim, Tuna Akın.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ