Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Otomobil En çok satılan Volkswagen satışa çıktı - haberler - Otomobil Haberleri
    1

    Volkswagen'in en çok satılan otomobili unvanını geçen yıl Golf'ten devralan Tiguan, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu.

    2

    Geçen yıl 911 bin adet üretilen üretim Tiguan'ın, makyaj ile birlikte görünümünde ve teknik özelliklerinde iyileştirmeler yapıldığı açıklandı.

    3

    Yeni Tiguan'ın dış tasarımında en dikkat çekici unsurların başında yeni LED farların bulunduğu ön profil geliyor.

    4

    4 bin 509 mm uzunluğa, bin 839 mm genişliğe (dış aynalar hariç) ve bin 665 mm yüksekliğe sahip olan Tiguan'ın, daha yüksek konumlandırılmış ve genişletilmiş ön radyatör ızgarası ve yeni Golf'e benzer far tasarımı göze çarpıyor.

    5

    Aracın arkası kısmında ise, Volkswagen'in diğer modellerindeki gibi modeli isminin bagaj kapağının ortasında konumlandırıldığı görülüyor.

    6

    Arka kısımda yeni alt arka krom çıta ve trapez formundaki egzoz çıkışları da aracın yeniliklri arasında yer alıyor.

    7

    Donanım seçenekleri de değişen Tiguan'ın Türkiye'de Life, Elegance ve R-Line olmak üzere 3 farklı versiyonla satışa sunulduğu belirtildi.

    8

    Verilen bilgiye göre, baz donanım seviyesi olan Life versiyonunda, LED ön farlar, 3 bölgeli dokunmatik klima, yeni çok fonksiyonlu deri direksiyon, hız sabitleyici, 8.5 inç ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi, App-Connect gibi donanım özellikleri standart olarak sunuluyor.

    9

    Elegance ve R-Line donanım seviyelerinde ise, standart olarak sunulan, interaktif ve akıllı aydınlatma modlarına sahip olan aydınlatma sisteminin farklı yol ve sürüş koşullarına göre otomatik olarak farklı aydınlatma fazlarına geçiş yapabildiği kaydedildi.

    10

    Tek farda bulunan 24 adet LED'den oluşan bu matris modülün, isteğe bağlı olarak sunulan Dinamik Far Asistanı sayesinde direksiyon açısı, hız, karşıdan gelen araç, yaya trafiği ve hava koşullarına bağlı olarak bağımsız kontrol edilebildiği de kaydedildi.

    11

    Elegance donanım seviyesinde bulunan diğer standart özellikler arasında ise 9.2 inç diyagonal ekranlı dijital kokpit, 30 renkli ambiyans aydınlatma, kolay açılır/kapanır bagaj kapağı, panoramik cam tavan, ısıtmalı ön koltuklar /deri direksiyon, 18 inç alüminyum alaşım jantlar ve gümüş tavan rayları bulunuyor.

    12

    R-Line donanım seviyesinde de bunlara ek olarak çok fonksiyonlu dokunmatik deri direksiyon, 19 inç alüminyum alaşım jantlar, kapı içi deri kaplamalar, "R-Line" logolu deri ve kumaş koltuklar sunuluyor.

    13

    Yenilenen Tiguan'ın, Günbatımı Mavisi, Mercan Kırmızı, Yunus Grisi, Kızıl Kahve ve Aytaşı Gri olmak üzere 5'i yeni toplam 11 farklı renk seçeneği ile satışa sunulduğu da bildirildi.

    14

    Otomobilin Türkiye'de 1.5 litre TSI 150 beygir 7 ileri DSG benzinli ve 2.0 litre TDI 150 beygir 7 ileri DSG dizel motor seçenekleriyle alınabildiği kaydedildi.

    15

    Makyajlı Tiguan'da 17-20 inç arası değişen boyutlara sahip alüminyum alaşım jantların tercih edilebildiği de verilen bilgiler arasında.