Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Futbolculardan yardım zinciri - Koronavirüs - HABERLER - Futbol Haberleri
    1

    Fenerbahçeli kaleci Altay Bayındır yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi bin aileye erzak yardımı yapacağını duyurdu.

    2

    Altay Bayındır, "Hep beraber savaşarak aşacağımız bu dönemde evde kal Türkiye. Bu zorlu süreçte ben de üstüme düşeni yapmak istiyorum ve 1000 kişinin erzak ihtiyacını karşılıyorum." mesajını paylaştı.

    3

    Fenerbahçe'nin kalecisi, Beşiktaşlı futbolcu Umut Nayir ile MKE Ankaragücü'nün oyuncusu İlhan Parlak'ı da yardım etmeye davet etti.

    4

    Altay'a cevap veren Umut Nayir, "Bu hassas düşüncen ve nazik davetin için teşekkürler kardeşim. Davetini kabul ediyorum ve ben de bu zorlu süreçte ihtiyaç sahibi 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılıyorum" mesajını paylaştı.

    5

    Umut Nayir de Furkan Soyalp, Mert Çetin, Okan Kocuk ve Emre Taşdemir'e çağrıda bulundu.

    6

    Altay ve Umut'un çağrılarına Furkan Soyalp'ten cevap geldi... "Geçirdiğimiz bu zor günleri hep beraber atlatacağız. @altaybyndr_1 @umutnayir Davetinizi kabul ediyorum ve bu ince düşünceniz için sizi tebrik ediyorum. Ben de 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılıyorum."

    7

    Furkan, Umut Meraş ve İrfan Can Kahveci'ye "Siz de var mısınız güzel insanlar?" diye sordu.

    8

    Galatasaray kalecisi Okan Kocuk da çağrıyı cevapsız bırakmadı: "Bu güzel davet için teşekkür ederim @umutnayir kardeşim. Davetini kabul ediyor ben de bu süreçte 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılıyorum. Hep beraber bu zorlu sürecin üzerinden en kısa sürede geleceğiz."

    9

    Okan Kocuk da Taylan Antalyalı ve Enes Ünal'a pası attı, "Sizde varmı sınız kardeşlerim..?" dedi.

    10

    Altay Bayındır'ın çağrıda bulunduğu diğer isim İlhan Parlak'tan da müjde geldi: Böyle zorlu bir süreçte bu güzel düşüncen için teşekkürler Altay Bayındır kardeşim. Davetini kabul ediyorum ve ben de 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılıyorum."

    11

    İlhan Parlak, "Gün birlik beraberlik günü sende var mısın" diyerek Selim Ay'ı işaret etti...

    12

    Juventuslu Merih Demiral ise önceki gün erzak yardımında 2000 aileye destek olacağını açıklayarak şu ifadeleri kullandı: "Covid-19’a rağmen evinden çıkmak zorunda olan insanlarımızdan KIZILAY'ın belirleyeceği 2000 aileye evlerinde daha çok kalabilmeleri için gerekli erzak yardımını yapacağımı da belirtmek isterim..."

    13

    HALUK LEVENT'İN KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ

    Ünlü sanatçı Haluk Levent koronavirüs salgını nedeniyle dar gelirli ailelerin 2 aylık ihtiyaçlarının karşılanması için yardım kampanyası düzenledi. Kampanyaya futbolcular büyük ilgi gösterirken yapılan yardımlar şöyle:

    Hakan ve Derya Balta: 706 aile

    14

    Mert Günok: 265 aile

    15

    Cenk Tosun: 250 aile