Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa Mustafa Cengiz seçildi...

Sarı kırmızılı kulübün düzenlediği Olağan Seçimli Genel Kurul tamamlandı... Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa, mevcut başkan Mustafa Cengiz seçildi. Cengiz, diğer başkan adayları Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu'nu geride bırakarak, bir dönem daha Galatasaray başkanı olma hakkını elde etti. Cengiz, 16'ncı sandığın açılmasının ardından matematiksel olarak başkanlığı garantilerken, daha sonra açılan 4 sandık sadece sonucu değiştirdi.

Başkanlığa seçilen Cengiz, 20 sandıkta kullanılan 4 bin 803 oyun 2525'ini alırken, Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı.

TOPLAM SONUÇ

Mustafa Cengiz: 2525
Dursun Özbek: 1361
Ozan Korkut: 659
Ali Fatinoğlu: 207

MUSTAFA CENGİZ'İN LİSTESİ

Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

3 YIL DAHA GÖREV YAPACAK

Olağan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, 3 yıl süreyle bu görevi üstlenecek. Ocak ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda başkanlık görevini Dursun Özbek'ten devralan Cengiz, söz verdiği üzere 4 ay sonra olağan genel kurulu toplarken, üyelerin yeniden tercihi olmayı başardı.

CENGİZ, 20 SANDIĞIN 18'İNDE EN FAZLA OYU ALDI

Genel kurulda başkanlığa bir kez daha seçilen Mustafa Cengiz, 20 sandığın 18'inde en fazla oyu alan isim oldu. Yalnızca 4 ve 20. sandıklarda Dursun Özbek'e geçilen Mustafa Cengiz, diğer 18 sandıktan ilk sırada çıktı.

ÖZEK'İN OYLARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Sarı-kırmızılı kulüpte yaklaşık 2,5 yıl başkanlık yapmasının ardından ocak ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda koltuğunu Mustafa Cengiz'e devretmek zorunda kalan Dursun Özbek, o seçimdeki oy oranının gerisinde kaldı. Mustafa Cengiz'in 1703 oyla başkan seçildiği olağanüstü genel kurulda kullanılan 3458 oyun 1623'ünü alan Özbek, 4780 oyun kullanıldığı bu seçimde ise 1361 oyda kaldı.

MUSTAFA CENGİZ RÖVANŞI DA ALDI!

Galatasaray, 20 Ocak 2018'de tarihi bir seçim gerçekleştirilmiş ve Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün 37. başkanı olmuştu! O dönemin başkanı Dursun Özbek, Evkur Yeni Malatyaspor yenilgisinin ardından erken seçim kararı alarak Galatasaray'ı seçime götürmüş ve bu kararı, sarı-kırmızılı camia tarafından 'Baskın seçim' olarak nitelendirilmiş, büyük tepki çekmişti.

Sarı-kırmızılılarda 100. dönem yönetiminin belirlendiği seçimde Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz yarışmıştı. Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen kongrede bin 623 oy alan Dursun Özbek'e, bin 703 oyla üstünlük sağlayan Mustafa Cengiz, 37. başkan olarak tarihe geçmişti. Cengiz, kulüp tarihinin 36. başkanı unvanına sahip Dursun Özbek'ten koltuğu devralmıştı. Yaklaşık 4 ay sonra yapılan seçimde Cengiz büyük bir fark atarak bir kez daha Galatasaray'ın başkanı oldu.

SANDIK SONUÇLAR

1. SANDIK

Mustafa Cengiz: 63
Dursun Özbek: 55
Ozan Korkut: 14
Ali Fatinoğlu: 10
Geçersiz oy: 1

2. SANDIK

Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 52
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 9
Geçersiz oy: 2

3. SANDIK

Mustafa Cengiz: 82
Dursun Özbek: 67
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 10
Geçersiz oy: 1

4. SANDIK

Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 89
Ozan Korkut: 39
Ali Fatinoğlu: 11
Geçersiz oy: 1

5. SANDIK

Mustafa Cengiz: 104
Dursun Özbek: 62
Ozan Korkut: 34
Ali Fatinoğlu: 17

6. SANDIK 

Mustafa Cengiz: 110 
Dursun Özbek: 75
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 11
Geçersiz oy: 1
Boş oy: 1

7. SANDIK

Mustafa Cengiz: 109
Dursun Özbek: 66
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 10

8. SANDIK

Mustafa Cengiz: 100
Dursun Özbek: 79
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu: 12
Geçersiz oy: 6

9. SANDIK

Mustafa Cengiz: 158
Dursun Özbek: 79
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 13

10. SANDIK

Mustafa Cengiz: 141
Dursun Özbek: 64
Ozan Korkut: 42
Ali Fatinoğlu: 12

11. SANDIK

Mustafa Cengiz: 164
Dursun Özbek: 72
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 14
Geçersiz oy: 1

12. SANDIK

Mustafa Cengiz: 201
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 43
Ali Fatinoğlu: 10

13. SANDIK

Mustafa Cengiz: 174
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 44
Ali Fatinoğlu: 8

14. SANDIK

Mustafa Cengiz: 184
Dursun Özbek: 60
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 10

15. SANDIK

Mustafa Cengiz: 150
84Dursun Özbek: 50
Ozan Korkut: 50
Ali Fatinoğlu: 9

16. SANDIK

Mustafa Cengiz: 143
84Dursun Özbek: 55
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu:11

17. SANDIK

Mustafa Cengiz: 124
Dursun Özbek: 61
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 9

18. SANDIK

Mustafa Cengiz: 116
Dursun Özbek: 58
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu: 6

19.SANDIK

Mustafa Cengiz: 102
Dursun Özbek: 98
Ozan Korkut: 30
Ali Fatinoğlu: 8

20. SANDIK

Mustafa Cengiz: 120
Dursun Özbek: 132
Ozan Korkut: 27
Ali Fatinoğlu: 7

DURSUN ÖZBEK, LİSEYİ TERK ETTİ

5. sandık sonuçlarının açılmasının ardından seçimin gerçekleştirildiği salondan ayrılan Dursun Özbek, 10. sandık sonucunun açıklanmasıyla birlikte Galatasaray Lisesi'ni terk etti.

ALİ FATİNOĞLU, CENGİZ'İ TEBRİK ETTİ

Başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, Mustafa Cengiz'i tebrik etti ve salondan ayrılmaya karar verdi. Fatinoğlu salondan ayrılırken alkışlandı. Fatinoğlu, "Burası Galatasaray. Galatasaray demek bir bütün demek. Biz hepimiz Galatasaraylıyız. 'Kim Galatasaray'ı daha iyi yönetecekse o seçilsin' dedim. Projelerimin hepsi Galatasaray'ın emrindedir. Ben bir süre kendi işlerime döneceğim. Ondan sonra bakacağım." ifadelerini kullandı.

KATILIM YÜKSEK OLDU 

Galatasaray'da genel kurul üyelerinin seçime ilgisi yüksek oldu. Seçim için 4 bin 803 üyenin liseye gelerek, kartlarını aldıkları duyuruldu. Gün boyu Galatasaray Lisesi'ne akın eden üyeler, ana bahçede büyük bir yoğunluk oluşturdu. Galatasaray Futbol Takımı'nın kazandığı Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu ve kadın basketbol takımının kazandığı FIBA Avrupa Kupası şampiyonluğu kupaları da bahçede sergilendi.

ADNAN POLAT 7 YIL SONRA GELDİ

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlarından Adnan Polat'ın genel kurula gelmesi dikkati çekti. Yönetiminin 2011 yılı mali genel kurulunda idari yönden ibra edilmemesi sonrası erken seçime gitmek durumunda kalan ve tekrar başkan adayı olmayan Adnan Polat, o dönemden sonra kulübün hiçbir organizasyonuna katılmamıştı. Yedi yıl sonra ilk kez bir kulüp etkinliğine katılan Polat, Mustafa Cengiz yönetimine destek verdi.

Öte yandan, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, eski İçişleri Bakanlarından Mehmet Ağar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili olarak görev yapan sarı-kırmızılı eski yönetici Ali Dürüst, Galatasaray'ın eski oyuncusu ve teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, eski futbolculardan Bülent Korkmaz, Ayhan Akman, Ergün Pembe, Vedat İnceefe, Volkan Arslan, Emre Aşık ve Hakan Ünsal, şarkıcılar Coşkun Sabah ile Kenan Doğulu da oy vermeye gelen isimler arasında yer aldı.

BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI KULLANDILAR

Galatasaray Kulübünün olağan genel kurulunda başkan adayları oylarını kullandı. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede adaylardan Mustafa Cengiz 9, Dursun Özbek 3, Ozan Korkut 10, Ali Fatinoğlu ise 14 numaralı saldıkta oylarını verdi.

Mustafa Cengiz, oy verme işlemi sırasında yaptığı konuşmada, "Galatasaray geleneklerine uygun bir seçim yapıyoruz. Kapalı oy, açık sayım. Netice ne olursa olsun saygı duymak lazım. Hem camiamıza hem de ülkemize hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı. Dursun Özbek de seçimin hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet edecek ekip seçilecektir." diye konuştu.

KAMPANYALAR SIRASINDA NEYİ ÖNE ÇIKARDILAR?

MUSTAFA CENGİZ

- Seçimde ocakta verilen tepki oylarını, tercih oylarına dönüştürmek istediklerini belirtti.
- 5'te 5 şampiyonluk yaşayan Abdurrahim Albayrak'la birlikte "Sistemi bozmayın" çağrısı yaptı.
- Teknokent projesiyle, otel inşaatını, iş merkezine dönüştürmeyi planladığını açıkladı.

DURSUN ÖZBEK

- Tüm açıklamalarında Galatasaray'ın kendi kurduğu kadroyla şampiyon olduğu vurgusunu yaptı.
- Sloganı: "Galatasaray 5.0!" Açılımı, istikrarlı başarı, iletişim, sponsorluk, gayrimenkul ve dijita evrim.
- Listesini neredeyse tamamen yeniledi. "Geçmişteki hatalardan ders aldım" diye konuştu.

OZAN KORKUT

- Adnan Öztürk ve Burak Elmas gibi daha önce yöneticilik yapan iki önemli ismi yanına aldı.
- İlk vaadi mali problemlerin kökünü kurutmak. Ali Sami Yen Öğrenci Yurdu projeleri var.
- İşin planlama sürecine dahil etmek için Fatih Terim'i sportif A.Ş.'ye alacaklarını duyurdu.

ALİ FATİNOĞLU

- Gelirleri artırmak için 47 proje hazırladıklarını açıkladı, mali yapıyı düzeltme sözü verdi.
- Biri Marmaris'teki koy olmak üzere yurt içinde ve dışında spor okulları açılacağını söyledi.
- Mecidiyeköy'deki binayı, Galatasaray Üniversitesi kız öğrenci yurduna çevireceklerini belirtti.


KONGREDE BAŞKAN ADAYLARININ AÇIKLAMALARI

MUSTAFA CENGİZ: KARAR GALATASARAY KONGRE ÜYELERİNE AİT

"Özgür karar ve kanaat, Galatasaray kongre üyelerine ait. Bana oy verecek olan ya da vermemeyi tercih eden herkese teşekkür ediyorum." 

Başkan Cengiz, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada ise "Galatasaray geleneklerine uygun bir seçim yaptıklarını belirten Cengiz, "Demokrasi gereği, Galatasaray geleneklerine uygun eşit bir seçim yapıyoruz. Kapalı oy, açık sayım. Umarım Galatasaray için hayırlısı olur. Galatasaray kendi kaderini tayin edecek. Bunun neticesi ne olursa olsun saygı duymak gerekir. Halkın sesi, hakkın sesidir. Sandıkta her şey Galatasaray için tecelli eder inşallah. Hem ülkemize, hem Galatasaray'a hayırlı olsun" dedi.

DURSUN ÖZBEK: ''BİZE HER ŞEYİ GALATASARAY İÇİN YAPMAYI ÖĞRETTİLER''

''Bir seçim günü daha buradayız. Galatasaray'ı özleyen Galatasaray'da arkadaşlarıyla buluşmak isteyen herkes burada. Demin sayın divan başkanımız da ifade etti. Seçimler bayram ve festival tadında geçiyor. Herkesin ve birbirini özleyenlerin buluştuğu, hasret giderdiği bir olay halinde tecelli etmektedir. Seçim çok adaylı oldu. Bu da çok güzel. Çünkü Galatasaray'da 500 yıllık kültürel birikimin getirdiği demokratik anlayış, Galatasaray'ın üretmeye yönelik, Galatasaray'ı ileriye taşımak isteyen adayların çoğunluğu çok önemli. Bu seçimde ben ve arkadaşlarım Galatasaray'ı üreten bir Galatasaray yapmak için aday olduk. Toplumlar, ne kadar ürettiklerine bağlı olarak geleceklerini hazırlar. İleriye doğru büyük atılımlar yaparlar. Üreten Galatasaray'ın kodlarını üreten Galatasaray'ı nasıl planladığımızı geçilen kısa sürede açıklamaya çalıştık. Süremiz kısaydı çünkü futbol takımımız şampiyonluğa koşarken, seçimle ilgili polemiklerin herhangi bir yıpranmaya sebep olmaması için süreyi kısa tuttuk. Şampiyonluktan sonra gelecekte neler yapacağımızı sizlere anlattık. Elbette eksiklerimiz olmuştur ama önemli olan hazırlanan projelerin, Galatasaray'ın geleceği için çok önemli olduğunu görmüşsünüzdür. Üreterek maddi başarıyı yakalamak istiyoruz. Mali başarıyla beraber sportif başarıyı yakalamak istiyoruz. Bu zinciri kurunca sportif başarı mali yapıya, mali yapı düzeldikçe de sportif başarıya dönüşecektir. Amacımız bu. Galatasaray'a yapmak istediğimiz bu. Üreten Galatasaray dedik, çok önemli bir konuyu da arz etmek istiyorum. Ne kadar üretirseniz üretin; ne yaparsanız yapın, eğer bütünlüğünüzü birliğinizi koruyamıyorsanız her şey boşa gider. Çok önemsediğim bir husus, camiada birlik ve bütünlüğün sağlanması... Biz 500 yıllık bir kültürden geliyoruz. Bize hep birlik olmayı beraber hareket etmeyi ve her şeyi Galatasaray için yapmayı öğrettiler. Onun için bu öğreti çerçevesinde bundan sonra Galatasaray'da birliği, huzuru ve bütünlüğü sağlamalıyız. Sözlerimi burada bitiriyorum. Seçimin Galatasaray'a hayırlı olmasını diliyorum. Herkese saygılarımı sunuyorum ve 'Yaşasın Galatasaray' diyorum.''

Dursun Özbek, oy kullandıktan sonra "Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum. Genel kurulun iradesi en iyiyi seçmeye yönelik. Dolayısıyla Galatasaray'a hizmet edecek en iiyi başkan ve ekibi seçilecektir." diye konuştu.

OZAN KORKUT: ''GALATASARAY, GALATASARAYLILARINDIR, ASLA SATILAMAZ''

''Bu özel günde, kendi okulumda ve yuvamda sizlerle beraber olduğum için son derece gururluyum. Galatasaray bugün tarihi seçimlerinden birini yaşıyor. Spordan değer yaratan ve kar elde eden Galatasaray yaratmak için buradayız. Tüm seçim kampanyamız boyunca, bizi biz yapan değerlerin yıpratılmaması için elimizden gelen azami özeni gösterdik. Sadece fikirlerimizi, projelerimizi ve kendi vizyonumuzu sizlere anlattık. Ekibimizi tanıttık. Boş vaatlere girmeden sadece doğruları söyledik. Kırıcı olarak algılanabilecek her türlü söylemden de uzak durduk. Ekibim 6 ayrı başkanla çalışmış, toplamda 24 yıl yönetim tecrübesi olan, her biri kendi konularında uzman Galatasaraylılardan oluşmaktadır. Galatasaray'ın kök hücrelerinden gelen bir ekibin lideri olarak karşınızdayım. Galatasaray Lisesi'nde okumuş, okul takımına basketbol oynamış, bize özgü yetişmiş, camiamızı hem ülkemizde hem uluslararası alanda temsil etmeye çalışan bir kardeşinizim. Başkan adayı olduğum andan itibaren gençliğim söz konusu oldu. Mazimiz, gençlerimizin başarıları ve bizlere yaşattıklarıyla doludur. Onların içinde gençliğini yaşayamadan kendisini vatan uğruna feda etmiş gençler de vardır. Bu seçimi kazanırsak; ekip arkadaşlarımla birlikte, ilk resmimizi Çanakkale şehitlerimizin önünde saygı ve minnet için vereceğiz. Tüm değerlerimize sahip çıktığımızı herkese göstereceğiz. Seçim çalışmamızı divan başkanlığı huzurunda, 'Galatasaray'da verilen söz tutulur' diye başlattık. Tekrar, Galatasaray'da verilen söz tutulur, diye bırakıyorum. Galatasaray, Galatasaraylılarındır, asla satılamaz!''

Ozan Korkut, oy kullandıktan sonra ise şunları söyledi: "Bu demokratik günde, kendi görevimi yerine getirip oyumu kullandım. Camiamıza hayırlı olsun. Sonuç ne olursa olsun, hepimiz Galatasaraylıyız. Sonucun Galatasaray'a en iyi şekilde tecelli edeceğine eminim."

ALİ FATİNOĞLU: ''GALATASARAY'I EN İYİ KİM YÖNETECEKSE O SEÇİLSİN''

''Galatasaray'a hizmet etme aşkımızla buradayız. Galatasaray'ın hak ettiği ve müzemizde olmayan Şampiyonlar Ligi Kupası'nı 4 adayımızın da hayali ve hedefi bu olacaktır. İnşallah Şampiyonlar Ligi Kupası'nı müzemize getirmeyi bize nasip olmasını çok istiyoruz. Yönetimimizde 11 tane kadın görev almakta... Fakat kadın oldukları için değil ihtisas sahibi oldukları için listemizde. Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Bu seçimi, Galatasaray'a en çok kim faydalı olacaksa o kazansın. Diğer 3 aday kardeşime de başarılar diliyorum. Kazanan Galatasaray olsun, en büyük Galatasaray! Galatasaray'ı inşallah en iyi kim yönetirse; sandıktan o çıksın. Tüm Galatasaraylı büyüklerimi ellerinden, yaşıtlarımı yanaklarından, küçüklerimi ise gözlerinden öperim.''

Oy kullandıktan sonra açıklamalarına devam eden Ali Fatinoğlu: "Çetin bir seçim süreci oldu. Biz proje hazırladık, projelere göre bir ekip kurduk. Bu kadronun daha evvelden görev almamasına özellikle dikkat ettim. Çünkü Galatasaray'ın 2.5 milyarlık borca götüren yapı, geçmişteki yönetimlerdir. Bundan dolayı herhangi bir sorumluluğu olmayan, ekonomik durumu iyi, eğitim ve çalışma hayatında başarılı olmuş kişilerden yönetim kurulu listesi kurduk. 11 kadınla en fazla kadına yer veren yönetimiz ama asla kadın oldukları için listede değiller. İhtisas sahibi oldukları için listedeler. 24 tane de Galatasaray Liseli var, listemiz dengeli. 47 tane projemiz var. Biz seçilirsek, bu 47 proje ile ilk iki senede olmasa da ondan sonrasında gelir gider tablosunu toparlayacağımıza inanıyorum. Emek veren, bu dakikaya kadar bize destek olan basın emekçilerine de teşekkür ediyorum. Dostluk kazansın, Galatasaray kazansın diyorum" ifadelerini kullandı.

ABDURRAHİM ALBAYRAK: SONUÇ NE OLURSA OLSUN, KAZANAN GALATASARAY OLACAKTIR

Galatasaray Sportif A.Ş yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak ise oy kullandıktan sonra şunları söyledi: "Bu seçimin Galatasaray camiasına hayırlı olsun. Şampiyonluktan sonra yorgun argın bir de seçim çalışmalarına başladık. İnşallah kongre üyelerimiz bugün bunu taçlandırırlar ve Galatasaray'ın geleceği ile ilgili iyi bir adım atmış oluruz. Sonuç ne olursa olsun kazanan Galatasaray olacaktır. Herkese teşekkür ederim. 4 binin üzerinde katılım bekliyoruz."

Galatasaray'da 4 başkan adayının yarışacağı seçimli olağan genel kurul gerçekleştiriliyor! Galatasaray Kulübünün 37. başkanı olarak 20 Ocak 2018 tarihindeki yapılan olağanüstü genel kurulda seçilen ve koltuğu Dursun Özbek'ten devralan Mustafa Cengiz, daha önce vadettiği üzere 4 aylık bir sürenin ardından yeniden genel kurulu topladı.

GENEL KURUL DİVAN BAŞKANI METİN ASLAN OLDU

Galatasaray'da seçim yapılan bir diğer koltuk ise Genel Kurul Divan Başkanlığı oldu. Metin Aslan, oy birliğiyle Galatasaray'da Genel Kurul Divan Başkanı olarak seçildi.

 

 

 

REKOR ALİ SAMİ YEN'DE

Sarı-kırmızılıların 113 yıllık tarihinde şimdiye dek 37 farklı kişi başkanlık yaparken, kulübün kurucusu ve ilk başkanı olan Ali Sami Yen, en uzun süre bu görevde kalan isim konumunda bulunuyor. Galatasaray'da 1905-1918 tarihlerinde art arda 13 yıl süreyle başkanlık görevini üstlenen Ali Sami Yen, 1925 yılında 1 yıl daha bu görevi yaparak sarı-kırmızılı kulüpte toplam 14 yıl başkanlık görevini sürdürdü.

Sarı-kırmızılı kulübün 113 yıllık tarihinde şimdiye dek görev almış başkanlar şöyle:

Dönem

Başkan

1905-18, 1925

Ali Sami Yen

1919-22, 1934

Refik Cevdet Kalpakçıoğlu

1922-24, 1950-52

Yusuf Ziya Öniş

1925

Ali Haydar Şekip

1926

Ahmet Robenson

1927

Adnan İbrahim Pirioğlu

1928-29

Necmettin Sadak

1929-30

Abidin Daver

1930-31, 1933

Ahmet Kara

1931-32

Tahir Kevkep

1932-33, 1933-34

Ali Haydar Barşal

1933

Fethi İsfendiyaroğlu

1934-36

Ethem Menemencioğlu

1936-37

Saim Gogen

1937-39, 1944

Sedat Ziya Kantoğlu

1939

Nizan Nuri

1939

Adnan Akıska

1940-42

Tevfik Ali Çınar

1942-43

Osman Dardağan

1944-46

Muslihittin Peykoğlu

1946-50, 1965-68

Suphi Batur

1953, 1962-64

Ulvi Yenal

1954-56, 1960-62

Refik Selimoğlu

1957-59

Sadık Giz

1969-73, 1975-79

Selahattin Beyazıt

1973-75

Prof. Dr. Mustafa Pekin

1979-84, 1984-86

Prof. Dr. Ali Uras

1986-88, 1988-90

Dr. Ali Tanrıyar

1990-92, 1992-96

Alp Yalman

1996-2001

Faruk Süren

2001-2002

Mehmet Cansun

2002-2008

Özhan Canaydın

2008-2011

Adnan Polat

2011-2014

Ünal Aysal

2014-2015

Prof. Dr. Duygun Yarsuvat

2015-2018 Dursun Özbek
2018- ... Mustafa Cengiz