Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Parti'de genel başkan adayı olarak belirlenen Binali Yıldırım fıkra ile başladığı konuşmasında teşkilata, selefi Davutoğlu'na ve kurucu lider Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek uyum mesajı verdi. İlk ziyaretini Diyarbakır'a yapacak Binali Yıldırım, "Diyarbakır'a acıları paylaşmaya gitmeden önce milletimiz rahat olsun, terör belasını ülkemizin gündeminden çıkaracağız" dedi.

 

"DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Konuşmasına 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak başlayan Yıldırım, 22 Mayıs'ta olağanüstü kongrenin gerçekleştirileceğine dikkat çekerek, "Bütün parti teşkilatımız, bütün kademelerdeki mensuplarımız canla başla hazırlıklarımızı büyük bir oranda tamamladık. AK Parti demokrasi şölenine hazır. Kurucularından birisi olmaktan onur duyduğum AK Parti'nin genel başkan adaylığına layık görülmek benim için onurların en yükseğidir, aynı zamanda çok büyük sorumluluktur. Kongrede görevi devredecek olan Sayın Genel Başkanımız Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi partimizin kurucu genel başkanı ve lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan bayrağı bugünlere başarı ile getirmiştir" diye konuştu.

"TERÖR BELASINI GÜNDEMDEN ÇIKARACAĞIZ"

Kongrelerin birer demokrasi bayramı olduğunu kaydeden Binali Yıldırım, "Ancak, AK Parti kongrelerini diğer partilerden ayıran bir özellik vardır. O da AK Parti kongreleri ayrışma nedeni değil, kardeşliğin, bağların daha da kuvvetlendirilme vesilesidir. Bu kongremizin de çok daha fazla birbirimize kenetlenerek kutlu yürüyüşe devam yolunda bir kararlılık ortaya koyacağına inanıyorum. Bu süreç içinde partimizin demokrasi geleneğinde olan istişare süreçleri büyük bir başarı ile sürdürülmüş ve partimizin ana kademelerinde 800'e yakın mensubumuz arasında istişareler başarı ile tamamlanmış ve neticede bu toplantılarla genel başkan adayının kim olacağına karar verilmiştir. Yapılacak kongrede genel başkan adayı olarak şahsımın gösterilmiş olması dolayısıyla tüm parti mensuplarıma, teşkilatıma teşekkür ediyorum. Şunu herkes bilmelidir, AK Parti bir dava partisidir, milletin geleceğini inşa etme partisidir. AK Parti geçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir. Kurucu başkanımız, liderimiz başta olmak üzere partimizin her kademesindeki arkadaşlarımızla tam bir uyum içinde çalışarak büyük Türkiye hedefine ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Önümüzde büyük kongremiz var. Büyük kongremizde partimizin kutlu yürüyüşe devam sloganı ile belirlediği programını çok daha geniş bir şekilde milletimizle paylaşacağız. Diyarbakır'da hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şeyi söylemek istiyorum, milletim rahat olsun, bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkartacağız. Günümüz aydınlık, geleceğimiz mübarek olsun" dedi.