KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Vodafone

Telsim'in, sahibi Uzan Grubu’nun borçlarından dolayı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 13 Şubat 2004 tarihinde el koymasıyla,  28 Aralık 2005 tarihinde yapılan açık arttırmaya 4,55 milyar dolar ile en çok teklifi veren İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone, Türkiye ayağının başlangıcını gerçekleştirmiş oldu.

Vodafone Türkiye gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri sayılmaktadır.

Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımı olan Vodafone Türkiye’nin 2006 yılından bu yana toplam yatırımları yaklaşık 14 milyar TL’ye ulaşmıştır.

2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011’de de Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i bünyesine dâhil etmiştir.

Vodafone Türkiye; mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

Vodafone Türkiye yaklaşık 3.300’ü aşkın çalışan kadrosu, 1.200’ü aşkın perakende mağazası, ekosisteminde bulunan 47.000 kişilik paydaş ailesiyle faaliyet göstermektedir.

Vodafone Haberleri

 • Vodafone'dan iş arayanlara özel destek

  Teknoloji, 26 Nisan 2021

  Vodafone'dan iş arayanlara özel destek

  Vodafone, hayata geçirdiği “Bu işte Birlikteyiz” platformuyla pandemide işini kaybedenlere destek olacağını duyurdu. UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) ve Habitat Derneği’nin de katkıda bulunduğu platformda, iş arama sürecinde olanlar için kişisel eğitim ve yetenek programlarına erişim imkânı sunulacak. “Bu işte Birlikteyiz” platformuyla, iş arayanlara toplam 13 milyon TL’lik fayda sağlanması hedefleniyor

 • Şebekesinde yenilenebilir enerjiye geçti

  Teknoloji, 21 Nisan 2021

  Şebekesinde yenilenebilir enerjiye geçti

  Vodafone Türkiye, şebekesinde ve ofislerinde tükettiği elektriğin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanmaya başladığını duyurdu. Yüzde 100 yenilenebilir enerji hedefine planlanan tarihten 3 yıl daha erken ulaştığını duyuran Vodafone Türkiye’nin İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Altyapımızı yüzde 100 yenilenebilir elektrikle enerjilendireceğiz” dedi.

 • 'Cep'te tarifelere yüzde 17'lik zam!

  Teknoloji, 06 Nisan 2021

  'Cep'te tarifelere yüzde 17'lik zam!

  Mobil iletişim operatörlerin servis ücretlerinin üst sınırında yine artışa gidildi. BTK'nın yayınladığı karara göre yeni azami tarifeler son 3 ayda yüzde 11.5 artırıldı. Cep telefonu ile konuşma başta olmak üzere, SMS, SIM kart değişikliği, numara değişikliği, hat devir, açma/kapama gibi servislerin ücretlerindeki son bir yıllık artış ise yüzde 17.4 ile yıllık TÜFE'yi geçti. İşte cepte yeni tarife ücretleri... Necdet Çalışkan'ın haberi...

  Sizinki kaç GB?

  Teknoloji, 30 Mart 2021

  Sizinki kaç GB?

  Pandemi ile artan uzaktan eğitim ve evden çalışma Türkiye’nin internet kullanımını da zirveye taşıdı. Toplam internet trafiğinde yüzde 58’lik artış yaşanırken, artık ortalama bir kullanıcıya cepte 10 GB, evde ise 177 GB ancak yeter hale geldi.

 • KOBİ’lerin dijitalleşmesine 12 milyon TL’lik destek

  Teknoloji, 16 Mart 2021

  KOBİ’lerin dijitalleşmesine 12 milyon TL’lik destek

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Vodafone Business, KOBİ’lerin dijitalleşmesi yönünde işbirliği yaptı. TOBB öncülüğünde, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliğinde bu yıl 7’ncisi düzenlenecek “Türkiye 100” programına sponsor olan Vodafone Business, programa başvuran tüm işletmelere Veri Odaklı SMS çözümünü, programda ilk 100’e giren işletmelere ise Facebook & Instagram Reklam Hizmeti ile birlikte E-Ticaret Hizmet Paketi’ni ücretsiz sunacak. Bu ücretsiz ürün ve hizmetlerle, “Türkiye 100” katılımcıları için toplam 12 milyon TL değerinde fayda sağlanacak. 

 • Askerler için tarife çıkardı: Askerfone

  Teknoloji, 11 Mart 2021

  Askerler için tarife çıkardı: Askerfone

  Vodafone’un askerlik görevini yapanlar için geliştirdiği yeni faturasız Askerfone tarifeleri kullanıma sunuldu. Askerfone tarifelerinde seçilen 5 yurtiçi mobil ve 2 sabit hat olmak üzere en fazla 7 numarayla iletişime geçilebilecek.

 • Abonelerinin veri kullanımı yüzde 51 arttı

  Teknoloji, 03 Şubat 2021

  Abonelerinin veri kullanımı yüzde 51 arttı

  Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri Ekim-Aralık 2020 döneminde yüzde 17.7 artışla 3.6 milyar TL’ye çıktı. Mobil abone sayısı 23.4 milyona ulaşan Vodafone Türkiye abonelerinin toplam veri kullanımı da yüzde 51.3 artış ile 621 petabyte'ı aştı.

 • Vodafone'dan eğitime 20 milyon euro destek

  Teknoloji, 26 Ocak 2021

  Vodafone'dan eğitime 20 milyon euro destek

  Vodafone Grubu, Türkiye ile birlikte 13 Avrupa ülkesinde dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital eğitimin desteklenmesi için 20 milyon euro yatırım yapacak. Uluslararası Eğitim Günü vesilesiyle yapılan duyuruya göre, bu yatırımla, 2025 yılına kadar 16 milyon öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 • Turkcell, Vodafone ve TT’nin başarı şansı var mı?
 • Yerli için tedarik zinciri portalı kurdu

  Teknoloji, 21 Ocak 2021

  Yerli için tedarik zinciri portalı kurdu

  Yerli ürün ekosisteminin gelişmesine yönelik çalışmalarına deva ettiğini duyuran Vodafone; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu katılımı ve TOBB ortaklığında düzenlenen “Teknolojide Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü” etkinliğinde KOBİ’lerle üçüncü kez bir araya geldi. 300’ü aşkın KOBİ temsilcisinin katıldığı etkinlikte, Vodafone’un devreye alınan ihalelerinin duyurulacağı Tedarik Zinciri Portalı da tanıtıldı.   

  Pandemide 1.2 milyon işletmeye ulaştı

  Teknoloji, 25 Aralık 2020

  Pandemide 1.2 milyon işletmeye ulaştı

  Pandeminin damgasını vurduğu 2020 yılında Vodafone Business’ın işletmeler için sunduğu dijital dönüşüm çözümlerinden 1.2 milyon kurumsal müşteri yararlandı. Son bir yılda Red Business tarifesi ile işletmelere toplam 7 milyon TL’lik fayda sağlandı.

  eSIM’i ile Çamlıca'ya bağlandı

  Teknoloji, 24 Aralık 2020

  eSIM’i ile Çamlıca'ya bağlandı

  Vodafone, yerli üretim yeni nesil dijital SIM kart eSIM’i Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) düzenlenen “eSIM” toplantısında tanıttı. Bakan Karaismailoğlu, Vodafone’un eSIM uygulamasını kullanarak İstanbul’daki Çamlıca Kulesi ile görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

 • Online süpermarket işine girdi

  Teknoloji, 14 Aralık 2020

  Online süpermarket işine girdi

  Vodafone, istegelsin işbirliği kapsamında sunduğu Süpermarket Yanımda ile online süpermarket alışverişi işine de girdi. odafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Süpermarket Yanımda ile ilk etapta ayda 25 bin, ilerleyen dönemde ise 100 bin market alışverişine ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 • Abonelerinin data kullanımı yüzde 50 arttı

  Teknoloji, 16 Kasım 2020

  Abonelerinin data kullanımı yüzde 50 arttı

  Vodafone Türkiye, Nisan-Eylül 2020 arası dönemi kapsayan mali ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Mobil müşteri sayısı 24.1 milyona çıkan şirketin Türkiye’deki abonelerinin toplam veri kullanımı, pandeminin de etkisiyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 arttı.

 • Deprem sonrası operatörlerden açıklama

  Teknoloji, 30 Ekim 2020

  Deprem sonrası operatörlerden açıklama

  İzmir’de meydana gelen deprem sonrası, iletişim operatörlerinden bölgedeki aboneleri için ardı ardına ücretsiz paket açıklamaları geldi. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell, Twitter üzerinden yaptıkları duyurularla, bölgede bulunan abonelerine, acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet yükleneceğini açıkladı.

  Yeni yüzü Aras Bulut İynemli oldu

  Teknoloji, 29 Ekim 2020

  Yeni yüzü Aras Bulut İynemli oldu

  Vodafone’un yeni reklam yüzü ise sevilen sanatçı Aras Bulut İynemli olacak. Aras Bulut İynemli’nin hikâyeler anlatacağı reklamlarda, teknolojiyi değerli kılan unsurun insan olduğu mesajı verilecek.