KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Vodafone

Telsim'in, sahibi Uzan Grubu’nun borçlarından dolayı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 13 Şubat 2004 tarihinde el koymasıyla,  28 Aralık 2005 tarihinde yapılan açık arttırmaya 4,55 milyar dolar ile en çok teklifi veren İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone, Türkiye ayağının başlangıcını gerçekleştirmiş oldu.

Vodafone Türkiye gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri sayılmaktadır.

Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımı olan Vodafone Türkiye’nin 2006 yılından bu yana toplam yatırımları yaklaşık 14 milyar TL’ye ulaşmıştır.

2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011’de de Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i bünyesine dâhil etmiştir.

Vodafone Türkiye; mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

Vodafone Türkiye yaklaşık 3.300’ü aşkın çalışan kadrosu, 1.200’ü aşkın perakende mağazası, ekosisteminde bulunan 47.000 kişilik paydaş ailesiyle faaliyet göstermektedir.

Vodafone Haberleri

 • Paketlerini 'korona' etkisiyle yeniledi

  Teknoloji, 02 Haziran 2020

  Paketlerini 'korona' etkisiyle yeniledi

  Koronavirüs salgını döneminde, görüntülü ve sesli aramalardaki artış üzerine Vodafone, Red müşterileri için portföyünü yeniledi.  4 farklı tarifeden oluşan yeni paketlerde, WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Spotify ve Facebook Messenger uygulamaları sınırsız olarak kullanılabilecek.

 • Bayramda çekmeyen telefonlarla ilgili flaş açıklama!

  Teknoloji, 27 Mayıs 2020

  Bayramda çekmeyen telefonlarla ilgili flaş açıklama!

  Ramazan Bayramı’nın ilk günü mobil iletişimde yaşanan sorun ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan ilk açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Tekrar etmemesi için, atılması gereken tüm adımlar atılmaktadır” dedi.

 • Telefonlar neden çekmedi?

  Teknoloji, 24 Mayıs 2020

  Telefonlar neden çekmedi?

  Sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ramazan Bayramı'nda evde kalan vatandaş cepten bayramlaşmak istedi ancak günün ilk saatlerinden itibaren yaşanan yoğunluk nedeniyle çok sayıda abone görüşme yapamamaktan ve şebeke sorunlarından yakındı. Üç büyük operatör Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ise yaptığı açıklamada sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti

  Koronavirüs ile 1 milyon kullanıcıyı aştı

  Teknoloji, 02 Mayıs 2020

  Koronavirüs ile 1 milyon kullanıcıyı aştı

  Koronavirüs salgını nedeniyle dijital platformlara ilginin artmasıyla birlikte Vodafone’un kişisel dijital asistanı TOBi, aylık 1 milyonu aşkın tekil kullanıcıya ve toplam 2.3 milyonun üzerinde sohbet sayısına ulaştı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Ergun, “TOBi’nin şu anda yüzde 92’lik doğru anlama oranına sahip” dedi.

  Veri yükleme hızını 4 kat artırdı

  Teknoloji, 28 Nisan 2020

  Veri yükleme hızını 4 kat artırdı

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Vodafone, mevcut ve yeni gelecek fiber ev interneti müşterilerinin veri yükleme (upload) hızını ücretsiz olarak 4 kat artırdığını duyurdu. Vodafone fiber ev interneti müşterilerinin altyapılarına göre kademeli olarak güncellemeler yapılmaya başlandı.

 • 81 milyon aboneye ücretsiz internet

  Teknoloji, 24 Nisan 2020

  81 milyon aboneye ücretsiz internet

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakatla operatörlerimiz, 81 milyon cep telefonu abonesine ramazanda 1’er gigabyte interneti ücretsiz sağlayacak" açıklamasında bulundu

 • Arızalı telefonları evden aldıracak

  Teknoloji, 24 Nisan 2020

  Arızalı telefonları evden aldıracak

  Vodafone, koronavirüs tedbirleri kapsamında müşterilerine  “Dijital Destek Evde” çözümünü sunmaya başladı. Bu çözümle koronavirüs salgınından korunmak için evlerinde kalan müşterilerin ayağına gidilerek, arızalı telefonun evden alınması ve tamir edilerek tekrar eve bırakılması, tamir süresince yedek telefon temini, ultraviyole ışınla telefon temizleme hizmetleri sunuluyor.

 • 10 bin çocuğa online kodlama eğitimi

  Teknoloji, 23 Nisan 2020

  10 bin çocuğa online kodlama eğitimi

  Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürütülen Yarını Kodlayanlar projesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında online eğitime geçildi. Yarını Kodlayanlar online eğitimleri ile yaz sonuna kadar 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

  Bu uygulama 16 milyonun yanında

  Teknoloji, 18 Nisan 2020

  Bu uygulama 16 milyonun yanında

  Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan “evde kal” tedbirleriyle birlikte Vodafone'un dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 16 milyona dayandı. Müşterilerin aylık dijital etkileşimleri 640 milyona ulaşırken, trafik artışı yüzde 40'ları buldu. Koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçildiğine dikkat çeken Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, "Sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bunun için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

  Milyonların beklediği e-Devlet'e geliyor!

  Teknoloji, 16 Nisan 2020

  Milyonların beklediği e-Devlet'e geliyor!

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında e-Devlet üzerinden yapılabilen işlemlere bir yenisi ekleniyor. Evde kapanan milyonlarca insanın ihtiyacı dikkate alınarak hazırlanan taslak ile abonelik sözleşmesi fesih başvuruları da e-Devlet'e taşınıyor. Taslak hayata geçerse, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Superonline, Digiturk, D-Smart, Kablo TV, Türksat gibi şirketlerden internet, telefon veya yayın hizmeti alan kullanıcılar, aboneliklerini e-devlet üzerinden iptal ettirebilecek. Necdet Çalışkan'ın haberi...

 • İzolasyona uymayana uyarı mesajı!

  Teknoloji, 10 Nisan 2020

  İzolasyona uymayana uyarı mesajı!

  Koronavirüs ile mücadele için Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği ve BTK, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone işbirliğiyle hayata geçirilen Pandemi İzolasyon Takip Projesi (İTP) ile izolasyon kurallarını ihlal eden vatandaşların cep telefonlarına uyarı mesajları gönderilmeye başlandı. Türkiye'de şu an itibariyle 33 milyonluk bir kesimi kapsayan bu uygulamada, kişisel verilerin gizliliği açısından durum ne? Necdet Çalışkan'ın haberi...

 • Bu sınırı geçen faturalar artık elektronik kesiliyor

  Teknoloji, 09 Nisan 2020

  Bu sınırı geçen faturalar artık elektronik kesiliyor

  Türkiye’de 509 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile birlikte tüm e-Fatura mükelleflerine e-Arşiv Fatura zorunluluğu ile 5000 TL ve üzerindeki faturaların elektronik ortamda düzenleme zorunluluğu getirilmesi, işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini da ivmelendirdi. Bu kapsamda Vodafone, yıllık geliri 5 milyon TL üzerinde olan şirketlere yönelik olarak Kolay Dönüşüm hizmetini vermeye başladı.

 • KOBİ’leri dijital ile pazarlayacak

  Teknoloji, 08 Nisan 2020

  KOBİ’leri dijital ile pazarlayacak

  Vodafone, dijitalleşen dünyada ürün ve hizmetlerini doğru hedef kitleyle buluşturmak isteyen KOBİ’ler için iki yeni aracını kullanıma sundu. Vodafone Business çatısı altında verilen Hedefli SMS ve Onedio hizmeti ile işletmeler kendi markalarını Vodafone ile konumlandırıp, kendi belirledikleri hedef kitlelere istedikleri zaman aralığında ve istedikleri bölgede duyurabilecek.

  İnternet hızımız ne kadar düştü?

  Teknoloji, 07 Nisan 2020

  İnternet hızımız ne kadar düştü?

  Koronavirüs ile birlikte yüz milyonlarca insanın eve kapanması, iş yaşamı ve eğitimin online ortama taşınması internet tüketimini de ciddi oranda artırdı. Bu artışla birlikte hem dünya genelinde hem de Türkiye'de son haftalarda kullanıcılar internet hızlarının düştüğünden şikayet eder hale geldi. Peki koronavirüs internet hızımızı ne kadar düşürdü? İşte cevabı... Necdet Çalışkan'ın haberi...

  Araçların güvenliğini IoT sağlayacak

  Teknoloji, 06 Nisan 2020

  Araçların güvenliğini IoT sağlayacak

  Vodafone, araç ve sürücülerin performansının anlık olarak izlenip, analiz edildiği Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümü geliştirdi. “Güvenli Araç Çözümleri” adlı üründe araç içine yerleştirilen sensörlerle gerçek zamanlı elde edilen verilerle sürüş skorlaması yapılıyor.

 • Şirketler verisini artık uzaktan yönetiyor

  Teknoloji, 02 Nisan 2020

  Şirketler verisini artık uzaktan yönetiyor

  Koronavirüs salgını nedeniyle gittikçe yaygınlaşan evden çalışma uygulamaları, işletmelerin dijitalleşme süreçlerini de hızlandırdı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, "Sunduğumuz bulut ve veri merkezi hizmetleriyle, şirketler verilerini mekandan bağımsız şekilde istedikleri yerden yönetebiliyor. Ayrıca iş sürekliliği ve yedekleme servisleriyle de 7/24 kesintisiz hizmet alarak çalışmalarını evden de sürdürebiliyor" dedi.

 • Bağlantılı çözümlerle otomobiller akıllandı

  Teknoloji, 26 Şubat 2020

  Bağlantılı çözümlerle otomobiller akıllandı

  Vodafone Business, otomobilleri akıllandıran servislerini Bağlantılı Araç Çözümleri çatısında topladı. Araç takip sistemleri, güvenli araç çözümleri ve kaza anında 112’yi arayan e-otomotiv gibi servislerden oluşan Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobillerdeki tüm veriler anlık olarak raporlanıyor. Kasko ve ilgili sigortalar, elde edilen ‘data’larla verilen sürüş puanına göre değerlendiriliyor.

 • Gündüz bile yüzde 50 arttı!

  Teknoloji, 24 Mart 2020

  Gündüz bile yüzde 50 arttı!

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye’nin iletişim ağının ayakta kalması için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Gündüz saatleri kullanım oranlarında geçtiğimiz haftalarla karşılaştırdığımızda yüzde 50 oranında bir artış var. Peak saatlerin artışını kıyasladığımızda ise burada da yüzde 30’luk bir artış var. Şu anda en zirve saatte bile kapasitemizin yarısını kullanıyoruz” dedi.

  Sağlık çalışanına özel konuşma paketi

  Teknoloji, 24 Mart 2020

  Sağlık çalışanına özel konuşma paketi

  Koronavirüs salgını kapsamında harekete geçen operatör şirketleri, sağlık çalışanlarına özel paketler hazırlamaya başladı. Bu kapsamda Vodofone'dan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından bildirilecek listede yer alan kamu sağlık sektöründe görevli Vodafone’luların hatlarına mevcut paketlerine ek olarak ücretsiz 5 GB internet ve 500 dakika konuşma tanımlanacağı bildirildi. Turkcell ise, sağlık sektöründe görevli Turkcell'lilerin hatlarına mevcut paketlerine ek olarak ücretsiz 5GB internet ve 500 dakika konuşma tanımlamak için çalışmalara başladığını açıkladı