Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü , basın kartlarının tertip, dizgi ve baskı bakımından yenilenmesi ve bilgilerinin güncellenmesi amacıyla daha önce 15 Nisan olarak belirlenen başvuru süresini 22 Nisan 2013 tarihine kadar uzattı.

Ayrıca Genel Müdürlük tarafından yapılan değerlendirmede, Basın Şeref Kartı ve Sürekli Basın Kartı sahiplerinin kurumda kayıtlı bilgilerinin çok büyük oranda değişikliğe uğradığı tespit edildiği gerekçesiyle www.byegm.gov.tr internet sitesinden online müracaat etmelerini kararlaştırıldı.

Sürekli basın kartı sahiplerinin formu doldururken kurum tipi olarak sürekli basın kartı seçeneğini işaretlemeleri istendi. Ayrıca 05-15 Nisan tarihleri içerisinde başvuru formu dolduran Sürekli Basın Kartı sahiplerinin tekrar başvurmalarına gerek olmadığı belirtildi.

Basın Şeref Kartı sahiplerinin formu doldururken kurum tipi olarak olarak basın şeref kartı seçeneğini işaretlemeleri istendi.

Kart sahiplerinin her türlü soru, hata bildirimi ve öneriler için basinsubesi@byegm.gov.tr adresine e-posta göndermeleri, diğer iletişim araçlarıyla yapılan müracaatların ise dikkate alınmayacağı vurgulandı.

CİHAN

BAKMADAN GEÇME