Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Otel tatillerinin en can sıkan konularından birisi havuz kenarında şezlong bulma sorunudur. Bu sorun sadece Türkiye'ye de özgü değil. Avrupa'daki sahil otellerinin çoğunda benzer sorunlar yaşanıyor. Tatilciler şezlong bulabilmek için sabahın erken saatlerinde kalkıp şezlonglara havlu koyarak yerlerini garanti altına alma yarışına giriyor.

Reuters'te yer alan habere göre, dünyanın en büyük seyahat acentası olan ve kendi markası ile 30 ayrı oteli işleten Thomas Cook, bu karmaşaya son vermek için yeni bir uygulama başlattı. Buna göre tatil paketi satın alanlar eğer isterlerse aynı anda şezlonglarını da alabilecek. Bu hizmetin bedeli ise gün başına 25 euro iken şimdilik sadece smz konusu 30 otelde geçerli olacak.

'Şezlong savaşları', Avrupa tatil sezonunun en hararetli konularından biri. Bununla ilgili hangi milletten insanların şezlong kapma konusunda en iyi olduğuna dair üretilmiş çok sayıda espri bulunuyor ve yıutube'da konu ile ilgili çok sayıda video da yer alıyor. Bu videolarda kimi turistler şezlongu kapabilmek adına depar atarken, kimisi havlusunu fırlaytıyor, kimisi de şezlongdaki havluları çaktırmadan başka yerlere atıyor.

Geleneksel turizm paketlerinin artık geçmişin işi olduğunu söyleyen Thomas Cook'un İngiltere Genel Müdürü Chris Mottershead, "Tatilciler artık kendi hayat tarzları ve ihtiyaçlarına göre tatil paketlerini kişiselleştirmek istiyor" dedi.