Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Trabzonspor Son dakika! Sörloth resmen Leipzig'de! - Trabzonspor Haberleri

    Ve Trabzonspor'un golcü futbolcusu Alexander Sörloth resmen Leipzig'de!

    Trabzonspor, Norveçli oyuncunun transfer detaylarını da Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirirken 20 milyon Euro bonservis ve 2 milyon Euro bonus karşılığında anlaşmaya varıldığını açıkladı. Ayrıca Sörloth'un sonraki satışından yüzde 20 pay alınacak ve Türkiye'ye transferi konusunda öncelik Trabzonspor'un olacak. Bordo-mavililer, bu bedellerin tamamını bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace ile yarı yarıya paylaşacak.

    ANLAŞMANIN DETAYLARI

    "Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

    REKLAM

    Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

    1-Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

    2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

    3-Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

    4-Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye'ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

    Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır.

    Kamuoyuna duyurulur.

    Saygılarımızla."

    DUYGUSAL VEDA MESAJI

    Sörloth, Trabzonspor'a yolladığı veda mesajında "Kalbim biraz buruk bir şekilde bu tercihi yapsam da kariyerimi düşünmek zorundaydım..." ifadelerini kullandı. İşte o mesajın tamamı:

    REKLAM

    GOL KRALI OLDU

    Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrosuna kattığı Norveçli futbolcu Süper Lig’de attığı 24 golle gol kralı olmuştu. Bordo-mavililerin 6 milyon Euro satın alma opsiyonuna sahip olduğu Sörloth, Milli Takım kampına katılmak için ülkesine gitmiş, daha sonra Türkiye’ye dönmemişti.

    SABAH SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

    Sörloth, Leipzig için bu sabah sağlık kontrollerinden geçti.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ