Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Basketbol Federasyonunun resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Aziz Akkaya, karşılaşmaların hem kendileri hem de rakipleri için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Bizim için Avrupa Şampiyonası açısından en önemli maçlara gidiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Sakatlık ve yorgunluk sebebiyle aday kadroda bazı oyuncuların bulunmadığını hatırlatan Akkaya, "Kadromuzun maçları kazanacağına inanıyorum. Yeter ki, biz takım olarak bir arada kalalım. Kazanmamız durumunda grup liderliğini yüzde 80 oranında garantilemiş durumda olacağız. Genç oyuncularımızın da katkısıyla iki maçımızı da kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

A Milli Takım'ın genel menajeri Arzu Özyiğit ise Romanya ve İsrail maçlarını başarılı bir şekilde geçerek, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için oynanacak eleme müsabakalarına konsantre olmak istediklerini kaydetti.

A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2017 FIBA Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda 20 Şubat'ta Cluj'da Romanya ve 24 Şubat'ta da Tel Aviv'de İsrail ile karşılaşacak.

KADRO AÇIKLANDI
Esra Ural, Pınar Demirok (Abdullah Gül Üniversitesi)
Şaziye İvegin Üner, Ayşe Cora (Beşiktaş)
Kübra İmren Ekşi (BGD)
Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç (Botaş Spor)
Olcay Çakır, Tuğçe Canıtez, Kuanitra Holingsvorth (Fenerbahçe)
Bahar Çağlar, Ayşegül Günay, Işıl Alben, Cansu Köksal (Galatasaray)
Safiye Simay Karaman (Yakın Doğu Üniversitesi)