Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, ikinci yarıdaki Yasin ve Podolski'nin durumlarını değerlendirerek başladı.

Riekerink, "İkinci yarı Yasin ve Podolski'nin bulunduğu pozisyon vardı. Farklı yorumlarsanız buradan bir şey çıkabilirsiniz. Ama buradan pozitif bir şey çıkartmamız lazım. Maçın kazanmak için oyuncuların durumunu burada açıkça görebiliyorsunuz. Çünkü bütün oyuncularımın maçın ne kadar önemli olduğunun bilincindeydi. Futbol duygu oyunu. Kulübe bir şeyleri geri ödemek istiyoruz. Büyük kulübe hizmet ediyoruz. Bir şeyi çok isterseniz duygularla ortaya çıkabiliyor. Maça iyi başlayamayan Galatasaray vardı. 20 dakikadan sonra iyi oynadık. Oyuncularım durumun bilincince. Kazanmak istiyorlardı. 2-3 kişi ile topun önünde olduk. Geçişlerde sıkıntı yaşadık. Rakibimiz ciddi tehlikeler buldu bu geçişlerde. Devre arasında bunu konuştuk. Emre ve Selçuk'un durumları bizim için önemliydi. İkinci yarı daha iyi oynadık. Gol pozisyonları bulduk. İkinci yarı önemli tehlikeler yarattık. Pozisyona girip golü atamıyorsunuz. Ligdeki durama bakılınca bu maçı kazanıp rakiplere baskı yaratmak istiyorduk. Hedefimiz belli o yolda ilerliyoruz. Avrupa vizesini alma ihtimalimiz var. Bu imkansız değil."

Basın mensuplarının oyuncularla ilgilisi sorusuna ise, "Sadece Yasin değil, takım olarak iyi oynamadık. İkinci yarı Yasin çok pozisyona girdi. Değiştirseydik bu şansları bulamayacaktık. Bilal'in olmayışının tek nedeni sakatlık" diye cevapladı.