Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş'ın bugün yaptığı sponsorluk anlaşmasının ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, son dönemde hem TFF Başkanı Yıldırım Demirören hem Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim hem de Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın farklı görüşler belirttiği yabancı kuralıyla alakalı açıklamalarda bulundu.

"HER KARARDAN DÖNÜLMEMESİ LAZIM"
Yabancı kuralıyla alakalı rotada bir değişikliğin olmadığını söyleyen Orman, "Tartışılıyor. Benim o günlerde bu yabancı serbesti artmasıyla alakalı herkesin kayıtlarında vardır açıklamalarım. O zaman da, 'bundan en az zararı biz görürüz, en büyük zarar başka kulüpler görür' demiştim. Transfer yapmak için yapanlar sonunda büyük zararlar görür. Biz kendi rotamızda gideriz. Sonradan ağlayıp da dönmeyin. Şimdi geldiğimiz noktaya baktığımız zaman bunun zıttında düşünenler var. Onlar bir strateji geliştirdi galiba. Beşiktaş ile strateji açısından düşündüğünüzde bizim önümüz aşılamaz. Karakterli oyuncularla doğru işler yapma gayretindeyiz. Yabancıya sınırlama var zaten, yerliye yok. 28 yerli ile oynamak istiyorsa oynasınlar. Fatih hocam da açıkladı, Göksel Gümüşdağ da anlattı. Ortada tartışma yok. Zıttında durmak zorunda değilim. Ancak planlamalar doğru analiz edilmeli. Her karardan dönülmemesi lazım" ifadelerini kullandı.

"BİZİM İÇİN YERLİNİN DE YABANCININ DA HİÇBİR FARKI YOK"
"Bence doğru olan bir kulüp kendi işini iyi yaptığı sürece her sistemde de doğru yapabilir" diyen Fikret Orman, şöyle devam etti:
"Biz şu andakine adapte olduk. Ama kuralları içerisinde yine biz doğrusunu yaparız. Maç başladıktan sonra kural değişmez. Kuralı tartışacak durum yok. Bizim için her şeyin kendi içerisinde doğruları var. Bizim için yerlinin de yabancının da hiçbir farkı yok. Buna göre devam edilmesinin daha doğru olduğunu söylüyorum."

"LYON KULÜBÜ SATIŞI DURDURMUŞ"
Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Finali'nde Fransa'da Lyon ile oynanacak ilk maçı öncesi satılan bilet sayısı hakkında şöyle konuştu:
"Bizim talebimiz olmadı. Lyon kulübü Avrupa'da yaşayan Beşiktaşlılara 17 bin kişilik tribün açtı. 1 saat içerisinde satılmış. Bize zaten 3 bin bilet verildi. Fakat talep o kadar fazla ki 17 bin kişilik bilet satışı 1 saatte satılınca diğer bölümlerden de taraftarlar bilet almış. Daha sonra Lyon kulübü satışı durdurmuş. Problem yok. Biz 58 bin kişiyi de doldururduk ancak ne yapalım 25 bin kişide kaldık. Lyon bizimle değil de komşu ülkesi olan herhangi bir ülke takımıyla oynasa bu kadar kısa sürede o kadar insanı oraya toparlayamazdı. Maça gelecek taraftarlarımızdan isteğim; hepimiz Beşiktaş'ı temsil ediyoruz. Ülkemizi temsil ediyoruz. Bize yakışır şekilde hareket etmemizi ve taşkınlıklardan uzak durmamızı, sadece takımımızı desteklememizi unutmamamız gerek."

"UEFA KUPASINI DA LİGİ DE İSTİYORUZ"
Bir basın mensubunun, "UEFA Avrupa Ligi ya da lig kupası arasında bir tercih hakkı kullanmak isteseniz hangisini isterdiniz" şeklindeki sorusuna Orman, "İstedikçe Allah verir, biz hepsini istiyoruz. UEFA kupasını da istiyoruz, ligi de istiyoruz. Öyle bir tercihim yok. Ancak her seferinde aynısını söylüyorum. Beşiktaş'ı ve Beşiktaşlıları mutlu etmek bizim işimiz, Allah da nasip etsin. Bizim takımın geneli yani yüzde yüzü pırlanta gibi çocuklar. Çalışıyorlar, uğraşıyorlar. Kulüpleri için formalarını ıslatıyorlar. Ben bu takımın başkanı olduğum için ayrı gurur duyuyorum. Allah nasip ederse ikisini de alacağız" cevabını verdi.