Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

En çok kullanılan ücretsiz anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet uygulaması Skype "dünya genelinde" erişim sorunu yaşandı. Mesajlaşma ve anlık konuşmaların internet ortamında gerçekleştirildiği skype bu sıralarda açılmıyor. 21 Eylül Pazartesi günü itibarı ile kullanılamayan sistem binlerce kullanıcının mağdur olmasına neden oldu.

Kullanıcılar skype'ın açılmaması üzerinde Skype neden açılmıyor, skype kapatıldı mı, skype çöktü mü, skype ne zaman açılacak sorularının cevaplarını merak ediyorlar.

SKYPE NEDEN AÇILMIYOR?

Kurumsal ve kişisel olarak geniş kullanım alanına sahip olan Skype'ın kullanıcıları, Skype ne zaman açılacak sorusunun cevabını arıyor. Basit işletimi güçlü özelliklerle donatan Skype'ın neden açılmadığı ile ilgili yetkililer tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

İnternet ortamında dolaşan söylentilere göre, skype'ın kullanılamama sebebinin, Microsoft'un Skype'a yaptığı yenileme ve sunucu çalışmaları olduğu düşünülüyor. Bu çalışmaların yerinde gitmediği ve beklenmedik bu sorunun ortaya çıkmış olabileceği ihtimaler arasında.