Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye fiyatı ve özellikleri - Teknoloji Haberleri
    1

    Çin basınında yer alan haberlerde Şiaoli takma adı ile bahsedilen kadın 20 farklı sevgilisinden hediye olarak iPhone 7 istedi.

    2

    Bu cihazları ikinci el ürünlerin satıldığı bir internet sitesinde nakite dönüştüren kadın bu işlemin ardından yaklaşık 53 bin TL'nin sahibi oldu.

    3

    Aynı habere göre, kadın bu parayı satın aldığı evin peşinatı olarak kullandı. Başka bir deyişle 20 kişiden iPhone 7 alan kadın bu sayede ev sahibi oldu.

    7

    Eylül başında satışa çıkan iPhone 7'nin Amerika fiyatı ise 649 dolardan başlıyor. Önümüzdeki sene Apple'nın iPhone telefonların 10. yılını kutlayacak olmasıyla şimdiden antika değeri kazanmış bu telefonlara biçilen değerin artacağı izlenimini uyandırıyor.

    8

    Tüm dünyada 6,1 milyon satan bu modele satıcıların bu kadar fazla fiyat istemesinin sebebi ise kutusunun bile açılmamış olması.

    9

    135 gram ağırlığındaki bu modelde sadece 2 mp'lik bir kamera bulunuyordu. Telefonun ekranı ise 320'ye 480 pikseldi.

    10

    CNN Money, ABD'de 650 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan iPhone 7'nin maliyetini belirledi.

    11

    Habere göre, iPhone 7'nin Apple'a maliyeti, 117.5 dolar (anakartın maliyeti 74 dolar, ekranın maliyeti 34 dolar, kasanın maliyeti 22 dolar, hoparlörün maliyeti 11.5 dolar, cihazın bataryası ise 4 dolar).

    12

    Peki Apple'ın 7 Eylül'de görücüye çıkardığı iPhone 7'nin farklı ülkelerdeki fiyatları ne kadar?