KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Whatsapp

WhatsApp, 2010 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen, akıllı telefonlar için sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone platformlarında hizmet veren WhatsApp, dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir.

2G, 3G, 4G veya Wi-Fi ile çalışma özelliğine sahiptir ve kullanıcılar birbirine yazılı mesajdan hariç olarak; fotoğraf, video, ses, ücretsiz arama ve belge gönderebilir.

Şirket Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Kısa süre içinde büyük bir kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı bazında en yüksek olan siber hizmetler arasında adını yazdırmıştır.

WhatsApp'ın popülaritesinin artmasıyla birlikte sosyal medya şirketi Facebook tarafından 4 Milyar dolar nakit para, 12 milyar dolar hisse senedi ve 3 milyar dolar sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere, 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.

Web WhatsApp özelliği ile birlikte internet tarayıcıları ve masaüstü programıyla da kullanıcılarına hizmet sunan WhatsApp, 06 Nisan 2016 itibariyle uçtan uca şifreleme özelliği ile kullanıcılarına yüksek güvenlikli mesaj koruma sistemini sunmuş ve tüm konuşmaları güvenli hale getirmiştir.

Whatsapp Haberleri

 • WhatsApp bir yeniliğini daha Snapchat’ten alıyor

  Teknoloji, 18 Kasım 2018

  WhatsApp bir yeniliğini daha Snapchat’ten alıyor

  Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın yeni özelliklerinin kaynağı haline gelen Snapchat, bir yeniliğini daha transfer ediyor. Edinilen bilgiye göre WhatsApp'ta kullanıcılara “Hikayeler”den sonra “kaybolan mesaj” özelliği de sunulacak.

 • WhatsApp 10 Kasım'ı unutmadı!

  Teknoloji, 10 Kasım 2018

  WhatsApp 10 Kasım'ı unutmadı!

  İletişim devi mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp'tan kullanıcılara 10 Kasım sürprizi geldi. Yayınlanan güncelleme ile Atatürk portresi çıkartma olarak gönderilebilecek.

 • Facebook merakla beklenen özelliği Messenger’a taşıyor

  Teknoloji, 08 Kasım 2018

  Facebook merakla beklenen özelliği Messenger’a taşıyor

  Facebook’un anlık mesajlaşma platformu Messenger’a, kullanıcıların yanlışlıkla gönderdiği veya sonradan pişman oldukları mesajları karşı taraftan da silebilecekleri yeni bir özellik geliyor.

  WhatsApp kullanıcılarına kötü haber!

  Teknoloji, 01 Kasım 2018

  WhatsApp kullanıcılarına kötü haber!

  Facebook’un yönetimindeki WhatsApp, artık platformundaki kullanıcılara reklam gösterimine başlayacak. 1.5 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp’ta reklamlar ilk olarak ‘durum güncellemesi’ sekmesine gelecek.

  Sosyal ağ Facebook'un üçüncü çeyrek karnesi

  Teknoloji, 31 Ekim 2018

  Sosyal ağ Facebook'un üçüncü çeyrek karnesi

  Kullanıcı verilerinin güvenliği ve gizlilik skandallarıyla çalkanan Facebook, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sosyal ağ ABD’de yerinde saydı, Avrupa’da küçüldü ama toplam kullanıcı sayısını bu yıl 142 milyon artırmayı başardı. Bu yılın ilk 9 ayı sonucunda Facebook’un net kârı yüzde 30, gelirleri ise yüzde 40 arttı.

 • WhatsApp sohbetleri çıkartmalarla renkleniyor

  Teknoloji, 26 Ekim 2018

  WhatsApp sohbetleri çıkartmalarla renkleniyor

  Kullanıcıların merakla beklediği bir yenilik daha WhatsApp'a eklendi. WhatsApp sticker özelliğini kullanıma sundu. Bu yeni özellikle kullanıcılar, sohbetlerinde çıkartma (sticker) kullanabilecek.

 • Birer birer gidiyorlar!

  Teknoloji, 24 Ekim 2018

  Birer birer gidiyorlar!

  Geçen ay Instagram’ın kurucularının ayrılmasının ardından Facebook’tan bir istifa haberi daha geldi. Sosyal ağın 2014’te satın aldığı sanal gerçeklik şirketi Oculus’un kurucusu Brendan Iribe de şirketten ayrıldığını duyurdu.

 • Whatsapp'a 3 yeni özellik geliyor!

  Teknoloji, 22 Ekim 2018

  Whatsapp'a 3 yeni özellik geliyor!

  WhatsApp'a yepyeni 3 özellik geliyor. iOS uygulamasını güncelleyen WhatsApp, kullanıcıları memnun edecek 3 yeni özelliği yayınlarken, bir özelliği var ki kullanıcılar hava karardığında oldukça memnun kalacak. Peki, WhatsApp'a gelen 3 önemli özellik nedir? İşte haberin detayları...

  Artık WhatsApp grup mesajları sizi rahatsız edemeyecek!

  Teknoloji, 18 Ekim 2018

  Artık WhatsApp grup mesajları sizi rahatsız edemeyecek!

  Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a iki yeni önemli özellik geliyor. Sessiz Mod ile artık mesaj bildirim logosu gösterilmeyecek. Platforma gelecek bir diğer yenilik ise “Tatil Modu”.

  WhatsApp kullananlara müjde

  Teknoloji, 16 Ekim 2018

  WhatsApp kullananlara müjde

  WhatsApp’ta kullanıcıların gönderdikten sonra karşı taraftan da silmek istediği mesajlar için sunulan “Herkesten Sil” özelliğinde tanınan süre uzuyor. Artık yanlışlıkla gönderilen veya attıktan sonra pişman olunan mesajlar, 1 saat 8 dakika 16 saniye yerine, 13 saat 8 dakika 16 saniye içinde silinebilecek.

 • Bunu yapmayanın WhatsApp yedekleri silinecek!

  Teknoloji, 12 Ekim 2018

  Bunu yapmayanın WhatsApp yedekleri silinecek!

  Google ve WhatsApp'ın anlaşması yürürlüğe giriyor. Bundan tam bir ay sonra WhatsApp ve Google, Android kullanıcılarının Google Drive’da depolanan eski WhatsApp sohbet ve medya yedeklerini silecek. Peki yedeklerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar ne yapmalı?

 • WhatsApp ile Facebook'un kavgası büyüyor!

  Teknoloji, 27 Eylül 2018

  WhatsApp ile Facebook'un kavgası büyüyor!

  Kullanıcıların gizliliği konusunda Facebook yönetimini suçlayan ve 2014’teki 19 milyar dolarlık satış nedeniyle pişman olduğunu açıklayan WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton’a, Facebook’un üst yönetiminden cevap geldi: “Pasif-agresif olmaya gerek yok… Sizi bir milyarder yapan insanlara saldırmak, tamamen bir düşük sınıf göstergesi…”

 • WhatsApp’ın kurucusundan şok açıklama

  Teknoloji, 27 Eylül 2018

  WhatsApp’ın kurucusundan şok açıklama

  WhatsApp’ı kurucu ortaklarından Brian Acton’tan pişmanlık dolu bir açıklama geldi. Kurduğu şirketi Facebook’a sattığı için pişman olduğunu söyleyen Acton, “Bir seçim yaptım… Kullanıcılarımın gizliliğini sattım ve her gün bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum” dedi.

  Whatsapp'ta gördüğümüz 10 insan tipi!

  Yaşam, 26 Eylül 2018

  Whatsapp'ta gördüğümüz 10 insan tipi!

  Whatsapp, hepimizin hayatının içine sızmış durumda. Sadece iletişim kurmuyor, buluşmalar ayarlıyor, iş görüşmeleri yapıyoruz bu uygulama yüzünden Hatta anneler bile "Eve ekmek al" derken Whatsapp'ı tercih ediyor. Hal böyle olunca Cosmopolitan dergisi, Whatsapp'da en çok karşılaşılan 10 insan tipini derlemiş. Bakalım kaçı size tanıdık gelecek...

  Günde 3 saat için 250 milyon dolar harcadık

  Teknoloji, 26 Eylül 2018

  Günde 3 saat için 250 milyon dolar harcadık

  Sosyal medya kullanımında dünyada ilk 10’da yer alan Türkiye, mobil uygulama pazarında da 8.liğe yerleşti. Yılda yaklaşık 3 milyar uygulama indiren Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarının uygulama mağazalarında harcadığı tutar 1.5 milyar TL’yi (yaklaşık 250 milyon dolar) aştı. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberi...

 • iPhone sahipleri sanal hırsızlara dikkat! İşte 4 adımda güvenlik

  Teknoloji, 21 Eylül 2018

  iPhone sahipleri sanal hırsızlara dikkat! İşte 4 adımda güvenlik

  Apple, yeni iPhone modelleriyle mobil işletim sistemi iOS’u da 12. ana sürüme güncelledi. Siber saldırganlar ise işletim sisteminin açıklarını bulmak için hummalı bir çalışmaya girdiler. Güvenliği elden bırakmamak için birkaç ayar yapmaktan zarar gelmez. Fotoğraflarınız, videolarınız, özel mesajlarınız, banka bilgileriniz gibi kritik veriler çalınmasın istiyorsanız yazımızdaki 4 adımı uygulayın...

 • Geri sayım başladı Whatsapp'a gece modu geliyor!

  Teknoloji, 18 Eylül 2018

  Geri sayım başladı Whatsapp'a gece modu geliyor!

  Whatsapp'ta uzun zamandır beklenen özellik için geri sayım başladı. Gece modu özelliği, çok yakında Whatsapp kullanıcılarıyla buluşacak!

 • Karanlık Mod'a geçiyor

  Teknoloji, 17 Eylül 2018

  Karanlık Mod'a geçiyor

  WhatsApp'a Karanlık Mod özelliği geliyor. Test aşamasında olan özelliğin OLED ekranlarda günlük kullanımda yüzde 5'e varan batarya tasarrufu sağlayabileceği ileri sürüldü

  Whatsapp kullanıcılarına büyük şok!

  Teknoloji, 28 Ağustos 2018

  Whatsapp kullanıcılarına büyük şok!

  Kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme seçenği sunan Whatsapp, kısa süre önce Android kullanıcıları için bu yedeklerin kotadan düşmesini engellemişti. Yani WhatsApp yedekleri ücretsiz ve sınırsız olarak tutulabiliyordu. Ancak bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıktı. İşte detaylar...